معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از کنترل هرچه بیشتر بازار در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش هرمیزان،عبدالرضا پیروی منش افزود:این طرح از چهاردهم اردیبهشت ماه سالجاری در استان آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: تسهیل و تسریع دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب ، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی ، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمتها و بروز تخلفات احتمالی، انجام و نظارت و افزایش گشت های مشترک بازرسی واحدهای صنفی به ویژه شیرینی فروشی ها، تالارها و رستوران ها، سوپر مارکت ها و میوه و تره بار و اقلام لبنی و پروتئینی از اهداف این طرح است.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح گفت: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها ، صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح است که همه صنوف باید آن را رعایت کنند.

معاونت نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان در ادامه به نرخ های مصوب در کارگروه تنظیم بازار استان برای اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: زولبیا و بامیه مخلوط ممتاز با روغن کنجد به ازاء هر کیلو ۱۸۰ هزار ریال، زولبیا و بامیه درجه یک به ازاء هر کیلو ۱۶۵هزار ریال، زولبیا و بامیه درجه دو به ازاء هر کیلو ۱۴۵ هزار ریال، آش سبزی با گوشت، آش رشته و حلیم گوشت یا بوقلمون به ازاء هر کیلو ۸۰ هزار ریال است.

پیروی منش در پایان افزود: ستاد خبری سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان نیز همزمان با اجرای این طرح شبانه روزی فعال است و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف ، شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.