منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: مدیران باید بدانند که نمی‌توانند مسائل را از منظر مردم، پنهان کنند. اموال مسئولین باید در دید مردم باشد تا از رشد نامتعارف آن، جلوگیری شود.

به گزارش هرمیزان، حسین رئیسی منتخب مردم میناب،رودان،جاسک،سیریک و بشاگرد در انتخابات یازدهمین دوره آن، با اشاره به وضع نامناسب اقتصادی و معیشتی، اظهار داشت: باید در جهت تحقق شعار سال اقداماتی صورت گیرد که از مهم‌ترین آن اقدامات، رفع موانع تولید است. برخی قوانین در کشور نیازمند اصلاح است و تولیدکنندگان و کارآفرینان با این قوانین ناکارآمد، دست‌وپنجه نرم می‌کنند. رهبری سال‌ها است که به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره می‌کنند ولی آن‌طور که باید این مسئله جدی گرفته نمی‌شود.

وی افزود: در حوزه نظام بانکی باید تحولاتی رخ دهد و سود تسهیلاتی که به کارآفرینان تعلق می‌گیرد، باید متناسب با درآمد آن‌ها باشد. نرخ بهره نیز، باید متناسب با شرایط اقتصادی کشور در نظر گرفته شود و از طرفی دیگر، قانون بیمه نیازمند اصلاحات جدی است؛ سرمایه‌گذاری در کشور ما باید تسهیل شود و برای سرمایه‌گذاران مزیت‌هایی فراهم گردد.

رئیسی با بیان اینکه ظرفیت‌های صنعت کشاورزی مغفول مانده است، گفت: با توجه به اینکه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه کشاورزی در کشور وجود دارد اما آن‌طور که باید به آن بها داده نشده است. در بخش تجارت و بازرگانی باید آمایش سرزمینی صورت گیرد و در مناطقی که صنعت کمتر رشد یافته، سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی باید انجام شود.

وی ادامه داد: حوزه‌های نفت و گاز در کشورمان، ظرفیت‌های فراوانی دارند که متأسفانه از آن‌ها استفاده‌نشده است و در مجلس آینده باید به این‌ حوزه‌ها، توجه ویژه داشت. انجام این اقدامات، برای کشور امری حیاتی است که می‌تواند اثر تحریم‌ها را کم‌رنگ‌تر کند.

رئیسی در خصوص طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: موکلین ما حق‌دارند که از رأی وکلای خود در مجلس آگاه باشند تا یک ارزیابی عمومی از عملکرد نمایندگان صورت گیرد. شفافیت فقط در حوزه آرای نمایندگان کافی نیست و باید عرصه‌های مختلف مدیریتی را شامل شود و مدیران باید بدانند که نمی‌توانند مسائل را از منظر مردم، پنهان کنند. اموال مسئولین باید در دید مردم باشد تا از رشد نامتعارف آن، جلوگیری شود.

 

  • منبع خبر : دانشجو