معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان از اهدا 280 بسته مواد غذایی به ارزش 58 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان آسیب دیده از سیلاب اخیر در شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمیزان، احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص گفت: به دلیل بارندگی شدید چهار روز گذشته و طغیان رودخانه محلی، روستای تمبک از توابع شهرستان میناب در محاصره سیل قرار گرفت و این امر موجب شد که ساکنین این روستا دچار آسیب ناشی از سیل شوند.

پایان افزود: پس از انجام بررسی‌های اولیه، کمیته امداد با مشارکت گروه جهادی شهید کاظمی و یکی از خیران مینابی، به‌منظور تأمین معیشت مددجویان و نیازمندان آسیب دیده از سیل اخیر در روستای تمبک شهرستان میناب، اقدام به تهیه و اهدا ۲۸۰ بسته مواد غذایی به ارزش ۵۸ میلیون تومان به خانواده‌های آسیب دیده کرد.

کمک های مردمی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان بابیان این مطلب که از مجموع ۲۸۰ خانوار آسیب‌دیده تعداد ۷۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد می‌باشند، افزود: ارزش هر بسته مواد غذایی اهداشده ۲۱۰ هزار تومان و شامل: برنج، روغن، رب گوجه، ماکارونی، لوبیا، قند و شکر، چای و دستمال‌کاغذی بوده که با رعایت کامل مسائل بهداشتی بین خانواده‌های آسیب‌دیده در این روستا توزیع‌شده است.

وی کمک‌های خیرین را در جهت ارتقا کیفیت زندگی و سلامت خانواده‌های نیازمند، بسیار اثربخش دانست و خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار استان می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۷۶*۸۸۷۷* و یا با ارسال عدد ۱۰۰ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ و نصب نرم‌افزار ناب بر روی تلفن همراه خود جهت مشارکت و همکاری با کمیته امداد در راستای تأمین نیازهای ضروری خانواده‌های تحت حمایت این نهاد اقدام نمایند.