فرماندار بندرخمیر تاکید کرد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌توان تالاب‌ها را به یک منبع درآمد برای خانواده‌ها تبدیل کرد.

به گزارش هرمیزان، میرهاشم خواستار عصر امروز در کارگروه تالاب خور خوران از تالاب‌ها به عنوان غنی‌ترین اکوسیستم با بیشترین تنوع زیستی نام برد و اظهار داشت: تالاب‌ها علاوه بر حفظ محیط زیست، تنوع زیستی، شکار و صید، تأمین علوفه، کنترل سیلاب، تأمین آب شرب، در تولید مواد بیولوژیکی و تولید گیاهان دارویی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی افزود: در صورت حمایت‌های قانونی و معنوی متولیان کشوری در ایجاد زیرساخت‌ها، تالاب‌ها به‌عنوان یک منبع درآمد برای خانواده‌ها در مناطق مختلف محسوب می‌شود و مردم این مناطق می‌توانند با ارائه خدمات به گردشگران به درآمدی کافی دست یافته و زندگی بی‌دغدغه‌ای داشته باشند.

فرماندار بندرخمیر همچنین به ارزش تالاب‌ها در بهبود کیفیت محیط زیست اشاره‌ و تصریح‌کرد: یکی از ارزش‌هایی که کمتر به آن توجه شده، ارزش تالاب در بهبود کیفیت محیط زیست اطراف آنها می‌باشد که بایستی در این زمینه نیز توجه بیشتری شود.

خواستار همچنین گفت: در حال حاضر ۹۴ تالاب شناخته شده در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۴ تالاب به عنوان تالاب بین‌المللی به ثبت رسیده است.

وی در ادامه از بندرخمیر به‌عنوان یک شهر تالابی نام برد و ابراز داشت: تالاب بندرخمیر از جنوب به قشم و از غرب به شهرستان بندرلنگه محدود شده که بایستی از وجود این نعمت خدادادی، نهایت بهره را ببریم.

فرماندار بندرخمیر یادآور شد: تالاب بندرخمیر با وجود گونه‌های مختلف آبزیان، پوشش گیاهی خاص، وجود پرندگان تالابی از مناطق بکر گردشگری در استان هرمزگان به شمار می‌رود.

خواستار افزود: ناشناخته ماندن مناطق تالابی خورِخوران بندرخمیر موجب شده تا این منطقه نتواند به‌عنوان یک منطقه گردشگری در کشور برای مسافران جاذبه داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به کاربری متفاوت تالاب‌ها و اراضی پیرامون آن، بایستی نقاط مختلف تالاب از قبیل تفرج و توریسم، حفاظت، صید و شکار، غذای دام توسط مسؤولان ذیربط شناسایی شود.

فرماندار بندرخمیر در پایان خاطرنشان کرد: در آبان‌ماه سال‌جاری نشست مشترکی در بندرخمیر با فعالان زیست محیطی و مسؤولان ذیربط برخی شهرهای استان هرمزگان در این زمینه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ز

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری خمیر