مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس گفت: دستگاه‌های اداری همکاری بیشتری در ضدعفونی کردن داشته باشند.

فرجام دانش مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به تداوم فعالیت‌های گروه مردمی نام با حمایت شهرداری در بحث مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: از نخستین روزهای اسفند سال گذشته که ابتلاء به بیماری ویروسی کرونا در استان هرمزگان گزارش شد، گروه مردمی نجات و امداد مردمی (نام) با حمایت شهرداری بندرعباس کار خود را آغاز کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ضد عفونی معابر و اماکن پر تراکم جمعیتی بدون حتی یک شب وقفه، همچنان ادامه دارد، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ نفر در بخش عملیاتی این گروه فعالیت دارند که شبانه کار ضد عفونی اماکن و معابر پر تردد را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه تا پیش از این، تعدادی از نیروها به صورت پیاده و تعدادی نیز به وسیله خودرو اقدام به ضد عفونی محیط می‌کردند، خاطرنشان کرد: اکنون در صدد تبدیل گروه‌های پیاده به گروه‌های خودرویی هستیم.

دانش علت این تغییر را اثربخشی بیشتر فعالیت گروه‌های خودرویی نسبت به گروه‌های پیاده عنوان کرد و گفت: این گروه‌ها قادر هستند شبانه سطح بیشتری از معابر و اماکن را ضد عفونی کنند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، پمپ‌های دستی گروه‌های پیاده به مجتمع‌های مسکونی بزرگ در محلاتی که گزارش بیشتری از ابتلاء به کرونا را داشته‌اند تحویل می‌شود تا این اماکن با فرا گرفتن آموزش‌های لازم، خودشان اقدام به ضد عفونی ساختمان‌های محل سکونتشان کرده و مسئولیت آن را به عهده بگیرند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اظهار اینکه در حال حاضر ۲۰ گروه خودرویی در سطح شهر به صورت شبانه کار ضد عفونی را انجام می‌دهند، بیان کرد: از دستگاه‌های اداری و اجرایی درخواست داریم در انجام ضد عفونی‌های عمومی یاری‌گر گروه نام باشند.

این مقام مسئول با اشاره به شیوه فعالیت این گروه، افزود: در حال حاضر یک سری از اماکن و معابر به صورت ثابت و هر شب ضد عفونی می‌‎شوند که از جمله این بخش‌ها می‌توان به ساختمان‌های شهرداری به دلیل تردد قابل ملاحظه ارباب رجوع، بازار ماهی‌فروشان، میدان میوه و تره‌بار، پایانه‌های مسافربری، آلاچیق‌های بلوار ساحی، نیمکت‌ها، ایستگاه‌های تاکسی و غیره اشاره کرد.

دانش اضافه کرد: علاوه بر این مکان‌ها، برخی دیگر از نقاط شهر نیز به صورت غیر مستمر ضد عفونی می‌شوند که از جمله این بخش‌ها می‌توان به ضد عفونی ۲۰ محله طی هر شب اشاره کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: متأسفانه هنوز عده‌ای از شهروندان بیماری کرونا را جدی نگرفته و این مسئله را می‌توان از حضور پر تعداد در بلوار ساحلی و حتی بسکتبال بازی کردن در زمین‌های ورزشی بلوار ساحلی متوجه شد.

وی در ادامه نیز ضمن قدردانی از تمامی اداراتی که در فعالیت‌های این گروه همکاری دارند، گفت: پالایشگاه گاز سرخون و قشم، منطقه شش عملیات انتقال گاز، شرکت آب و فاضلاب استان، بنیاد مسکن، مرکز بهداشت، دانشاه علوم‌پزشکی استان، فرمانداری و استانداری، اداره‌کل نوسازی و غیره جزو دستگاه‌هایی هستند که به صورت مستمر همکاری لازم را دارند و از سایر دستگاه‌های اداری و اجرایی نیز درخواست یاری‌رسانی در زمینه اختصاص خودروی وانت و سایر ملزومات داریم.

وی در عین حال تاکید کرد: طبق گفته مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی استان، ضد عفونی مستمر و بی‌وقفه معابر و مکان‌های پرتردد تأثیر بسزایی در کاهش مبتلایان به بیماری کرونا داشته است.

  • منبع خبر : مهر