منتخب مردم شرق هرمزگان در خانه ملت گفت: رای بالای رئیس مجلس آینده و ترکیب شایسته هیأت رئیسه می‌تواند کمک بزرگ به تضمین اقتدار خانه ملت و ایفای نقش کلان آن باشد.

به گزارش هرمیزان، حسین رئیسی منتخب مردم شرق هرمزگان اظهار کرد: هیأت رییسه عصاره و منتخب نمایندگان ملت است و اداره امور مجلس و نحوه طرح موضوعات و مباحث مختلف در جلسات خانه ملت از طریق هیأت رئیسه خواهد بود و لذا ضروری است تا هیأت رییسه جدید مجلس در اولین سال از دوره یازدهم بتواند از وزن مطلوبی برخوردار بوده و چهره‌های باتجربه و وزینی به این جایگاه قرار گیرند.

وی بیان کرد: هرچه رای رییس مجلس آینده بالاتر بوده و با اقتدار بیشتری انتخاب شود، قادر به ایفای شایسته‌تر وظایف خود در تعامل با قوا و ایستادگی بر سر خواست مردم و نمایندگان است و لذا ضروری است تا نمایندگان در اولین سال از فعالیت مجلسی که در گام دوم انقلاب شکل گرفته است، منافع جمعی و پیشبرد امور و تأمین منافع و مصالح کشور را بر هر چیز دیگری ترجیح دهند.

منتخب مردم شرق هرمزگان (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) از تعامل میان نمایندگان برای رسیدن به راه‌حل‌هایی جامع برای حل مشکلات کشور به عنوان یکی ضرورت اساسی برای مجلس پیش‌رو نام برد و خاطرنشان کرد: مجلس پس از بررسی اعتبارنامه نمایندگان در قالب شعب مختلف خود، وارد رای‌گیری برای انتخاب هیأت رییسه دائم خواهد شد و امیدواریم هیأت رییسه‌ای شکل بگیرد که بتواند که کلام امام راحل‌مان که فرمودند، مجلس در راس امور است، جامه عمل بپوشاند.

رئیسی همچنین گفت: نمایندگان استان هرمزگان در این دوره از مجلس نیز توانمند و باتجربه هستند و بنده برای همه آنها احترام خاصی قائلم و امیدوارم بتوانیم در کنار هم منشأ خدمات هرچه بیشتری برای مردم استان هرمزگان باشیم.

وی اضافه کرد: اگر از میان نمایندگان استان نیز عزمی برای حضور در میان اعضای هیأت رئیسه و یا دیگر جایگاه‌های مهم مجلس وجود داشته باشد، بنده نیز حمایت خواهم کرد و البته می‌بایست علاوه بر تمایلات منطقه‌ای در نوع و سبک انتخاب‌ها، حتما توانمندی افراد را نیز مدنظر قرار دهیم تا بتوانیم مجلس یازدهم را به مجلسی در تراز انقلاب اسلامی و در خدمت مردم بدل کنیم.

  • منبع خبر : فارس