نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: بزرگترین ماموریت رسانه در حوزه کار نرم افزاری بالا بردن سطح اخلاق و قلم فرسایی در حوزه فرهنگ سازی شهروندی است.

به گزارش هرمیزان،حجت الاسلام محمد عبادی زاده شامگاه سه شنبه در نشست با اهالی رسانه‌های استان هرمزگان ضمن گرامیداشت یاد شهید صارمی و روز خبرنگار، اظهار داشت: حوزه رسانه در نگاه من همچون منبری بلند است و خبرنگاران و اهالی رسانه باید از این تریبون و فرصت بهره ببرند.

وی افزود: خبرنگاران باید در وجود خود چندین خصلت و ویژگی را پرورش دهند، این قشر نخبه باید زبان گویای مردم باشد و دردهای مردم را با تشخیص صحیح بازنشر کند، خبرنگاران صدای خاموش مردمی هستند که زبانی برای بیان مشکلات و نیازهایشان ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: رعایت امانت می بایست ویژگی دوم خبرنگار باشد و بتواند امین مردم باشد و بار این امانت سنگین را به دوش بکشد.

وی نقش خبرنگاران و اهالی رسانه را در طلیعه تمدن و گام دوم انقلاب اسلامی اساسی بر شمرد و اظهار داشت: در گام دوم انقلاب بناست به تمدن نوین اسلامی برسیم و پس از آن تحویل نظام به خورشید عظمای امامت و ولایت را در برنامه داریم.

حجت الاسلام عبادی زاده با بیان این مطلب که دست یابی به تمدن نوین نیازمند سخت افزار و نرم افزار است گفت: یکی از مهم ترین شاخص‌ها برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، تحول فکر و اندیشه مردم است و خبرنگارن و اهالی رسانه در حوزه نرم افزاری با تولید فکر و اندیشه و محتوا می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

وی بالابردن سطح اخلاق در جامعه را گامی اساسی در طلیعه گام دوم انقلاب و نیل به تمدن نوین اسلامی برشمرد و اظهار داشت: بزرگترین ماموریت رسانه در حوزه کار نرم افزاری بالا بردن سطح اخلاق و قلم‌فرسایی در حوزه فرهنگ سازی شهروندی است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به فعالیت ۹۰ رسانه و اشتغال حدود ۲۰۰ خبرنگار در این عرصه بیان داشت: این حجم از فعالیت خبری و رسانه ای در استان برای من قابل باور نبود اما وجود این حجم بالای رسانه و خبرنگار در استان سرمایه و فرصت بزرگی است.

وی با اشاره به حضور حداکثری بانوان و همچنین جوانان نخبه استان در حوزه رسانه گفت: مقام معظم رهبری هم با انتصابات خود و به کارگیری نسل جوان در مسوولیت‌های مختلف این پیام را می‌رسانند که باید به جوانان انقلابی و مکتبی و نخبه اعتماد کرد و امور را در عرصه‌های مختلف از جمله سیاست به جوانان سپرد.

  • منبع خبر : فارس