قطعى زياد و سرعت پائين اينترنت مخابرات شهرستان ميناب دو عامل هميشگى شکايات مشترکان از اين شرکت است که روزانه گريبانگير آنها شده و اعتراضاتى را دربردارد.

هنگامى که مخابرات شهرستان ميناب به مشترکان خود سرويس اينترنت پرسرعت را ارائه داد مواردی از قبيل کندي سرعت، قطعي و تمام شدن شارژ زودهنگام و… سبب مشکلات فراواني براي مشترکان شده است.

در ابتداي امر تبليغات شرکت مخابرات براي داشتن مشترکان اينترنت پرسرعت بسيار فراگير و گسترده بود، سرعت بالا، شارژ ۳۵۰۰ توماني، ارائه مودم رايگان، استفاده از اينترنت طرح شبانه رايگان و … از جمله عواملي بود که چشم هر متقاضی را به خود مجذوب کرد و سبب شد ماه‌ها براي داشتن اين سرويس در نوبت انتظار بمانند تا روزي مشترک اينترنت پرسرعت مخابرات باشند.

اما اين تبليغات گسترده فقط در حد يک سخن باقي ماند و نه تنها سرعت اينترنت بسيار پائين است بلکه هيچ نوع مودم رايگاني ارائه نشد.

قابل ذکر است که موضوع تنها به مساله سرعت و مودم ختم نشد بلکه طرح رايگان شبانه مخابرات که يکي از مهمترين خدمات مورد تاکيد مديرعامل اين شرکت بود اجرايي نشد و در صورت استفاده آن، هزينه‌اي دريافت مي‌شود. در صورتي که استفاده از اين طرح يکي از خدمات اصلي شرکت‌هاي PAP است.

مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات در نقاط مختلف شهرستان ميناب از قطعی و وصلی‌های گاه و بی‌گاه اینترنت و یا سرعت لاک‌پشتی آن به شدت گله‌مند هستند و همواره مسئله اینترنت در این شهرستان یکی از معضلات کاربران شده است.

محمد زاهدى، یکی از شهروندان مينابى اظهار کرد: با توجه به اینکه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان یکی از ویژگی‌های خاص اینترنت مخابرات است، اما متاسفانه هر روز شاهد خدمات کمتری از این مرکز هستیم.

وی با بیان اینکه سرعت اینترنت هر روز رو به کاهش و هزینه آن رو به افزایش است، افزود: زمانی که با مرکز پاسخگویی به مشکلات مشترکان2020 تماس می گیریم پاسخ مناسبی به ما داده نمی‌شود.

این شهروند مينابى گفت: وقتی علت را از مسئولان اصلی مخابرات جویا می‌شویم آنها به سراغ بهانه‌های همیشگی می‌روند و می‌گویند مشکل کشوری است و کاری از دست ما بر نمی‌آید یا اینکه می‌گویند سرعت در مرکز خوب است حتما مودم شما دچار مشکل شده است.

زاهدى با بیان اینکه برای افزایش سرعت نیاز است که زیرساخت‌ها افزایش یابد، تصریح کرد: از مسئولان امر درخواست می‌شود هر چه سریعتر به مشکلات عدم سرعت اینترنت بپردازند و کاربران را از نگرانی در بیاورند.

  • نویسنده : صالحى