رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: سه هزار واحد خوابگاه دانشجویی متاهلی برای کمک و ترویج زندگی متاهلی ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در کشور ساخته می‌شود.

به گزارش هرمیزان،محمد مهدی طهرانچی در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد هرمزگان گفت: تا کنون سیاست دانشگاه آزاد گسترش خوابگاه‌های مجردی بود که منجر به زیست مجردی می‌شد، اما در رویه جدید به دنبال ترویج زندگی متاهلی و کمک به ازدواج دانشجویان هستیم.

وی افزود: مقرر شد ۵۰ واحد خوابگاه متاهلی نیز به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در هرمزگان اختصاص یابد.

طهرانچی همچنین درباره تغییر رویکرد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در هرمزگان نیز گفت: پرورش میگو، کشاورزی و گردشگری سه حوزه‌ای هستند که محور توسعه استان هستند و دانشگاه آزاد تلاش می‌کند در این زمینه نیروی متخصص تربیت و فناوری‌های مورد نیاز را ایجاد کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در زمینه هتل داری و گردشگری نیز مدرسه ملی مهارت راه اندای خواهد شد.

طهرانچی افزود: در بشاگرد نیز طرح توسعه دانشگاه آزاد کلنگ زنی می‌شود تا مجموعه این طرح‌ها بتواند به اشتغال دانش بنیان در استان کمک کند.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست گفت: برنامه‌های توسعه‌ای هرمزگان با تکیه بر دانشگاه‌ها محقق خواهد شد، چون تحقق این برنامه‌ها نیازمند حضور دانشگاه‌ها و پشتیبانی علمی و استفاده از ظرفیت رشته‌های دانشگاهی مرتبط است تا منجر به درآمد و اشتغال شود.

فریدون همتی گفت: محور اصلی توسعه استان هرمزگان با استفاده از ظرفیت دریا در حوزه شیلات و گردشگری است که مبتنی بر رعایت الزامات زیست محیطی و برنامه عملیاتی در حال انجام است و روند توسعه در حوزه شیلات با شتاب پیش می‌رود.

وی افزود: تقویت ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه‌ها در هرمزگان ضروری است و همچنین دانشگاه‌های این استان باید راه اندازی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس نیز در این نشست گفت: بودجه سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد در هرمزگان ۱۶۰ میلیارد تومان است که رویکرد امسال مهارت محوری خواهد بود.

مهدی باقری افزود: بودجه امسال هم در دو زمینه گردشگری و خدمات بندری و امور دریایی متمرکز می‌شود تا نیروی متخصص تربیت شود.

وی گفت: از مهرماه امسال بیست رشته جدید مهارتی در این زمینه‌ها در واحد‌های مختلف دانشگاه آزاد راه اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور  پیش از این جلسه نیز با نماینده، ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما