مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) هرمزگان گفت: براساس آمار اولیه مردم استان در روز عید سعید فطر، ۶۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال زکات فطریه پرداخت کردند.

به گزارش هرمیزان، علی الهیاری روز سه ‌شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران افزود: ۶۹ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال زکات فطریه عام، ۹ میلیون و ۴۶۰ هزار ریال زکات فطریه سادات و ۱۱۱میلیون ریال نیز در قالب کفاره عمد وغیرعمد بوده است.

وی بیان داشت: زکات فطریه در حوزه محرومان و نیازمندان و با اولویت معیشت خانواده‌های ایتام و کمک‌های موردی در زمینه درمان، تهیه لوازم ضروری و مسکن هزینه می‌شود.

دبیر شورای زکات هرمزگان اظهارداشت: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده و به‌منظور سرعت بخشی و تسهیل در امور مربوط به هزینه کرد زکات فطریه مردم، خانواده‌های نیازمند در سطح استان از قبل شناسایی و فطریه جمع‌آوری‌شده طبق لیست‌های تهیه شده به‌حساب آن‌ها واریزشده است.

اللهیاری اظهارداشت: تمامی خدمات کمیته امداد به نیازمندان باهدف بهبود وضعیت معیشتی، توانمندسازی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت این نهاد ارائه می‌شود که این امر ضمن حفظ عزت‌نفس و استقلال اقتصادی خانواده‌ها، موجب خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد خواهد شد.

وی ابرازداشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت اصول و استانداردهای بهداشتی، به‌منظور حفظ سلامت عموم هموطنان جمع‌آوری زکات فطریه از طریق روش‌های جدید و الکترونیکی انجام شد.

این مسوول ادامه داد: شماره کارت‌ ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۷۴۸۰ برای پرداخت فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۵۷۵۶ فطریه سادات، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۴۰۲۲ کفاره غیرعمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۲۲۹۸ کفاره عمد درنظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: همچنین شرایط جمع‌آوری الکترونیکی زکات فطریه در هرمزگان با تلفن همراه از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵*۰۷۶*۸۸۷۷* نیز فراهم است.

  • منبع خبر : ایرنا