امام جمعه بندرعباس تاکیدکرد: مردم و مسوولان باید در راهپیمایی 22 بهمن و مراسم گرامیداشت چهل سالگی انقلاب حضور قوی و چشمگیری داشته باشیم تا آمریکا برای همیشه از فضولی کردن پشیمان شود.

به گزارش هرمیزان،آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان به درپیش بودن دهه مبارک فجر اشاره داشت و تاکیدکرد: در روز ۱۲ بهمن و آغاز دهه فجر امسال باید آنچنان در راهپیمایی و مراسم گرامیداشت چهل سالگی انقلاب حضور قوی، پرشور و چشمگیری داشته باشیم که آمریکا برای همیشه از فضولی کردن پشیمان شود.

وی با تاکید بر اینکه کتاب آسمانی قرآن سند مستحکمی است که تا کنون تحریف نشده و دست‌نخورده باقی مانده است، افزود: سند دست‌خورده قابل اعتماد نیست و باید به سندی اعتماد کرد که تحریف نشده باشد.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه شیعه‌گری یک اعا نیست بلکه عمل است، تصریح کرد: همه باید به حرف‌های اهل بیت (ع) عمل کنیم.

آیت الله نعیم‌آبادی گفت: وجود مبارک امام زمان غائب است و علت غیبت آن حضرت نیز ما هستیم و ما نیز باید علت ظهور و حضورشان باشیم، اما بدانیم که گریه، حلال مشکلات نیست البته دعا خوب است، تنها عمل ماست که زمینه ظهور آن حضرت را فراهم می سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از راه های مختلف سعی در ضربه زدن به این نظام و انقلاب را دارند، افزود: در شرایطی که استکبار از راه سفره می‌خواهد به ما ضربه بزند باید با تمسک به اهل بیت (ع)، زمینه تنظیم بازار را فراهم سازیم.

امام جمعه بندرعباس گفت: برخی بازاریان بر علیه مردم، با دشمن و سیاست‌های آنان همراه می‌شود امام بدانند آنچه ما را نجات می‌دهد تمسک به آموزه‌های دینی و رفتار و کردار ائمه اطهار(ع) است

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه طلب حلال از رفتن به میدان جنگ سخت تر است، تاکیدکرد: اگر بازاریان ما متمسک به رفتار امام صادق(ع) شوند و مردم نیز به حرف‌های آن حضرت عمل کنند مشکلی از حیث گرانی نخواهیم داشت.

وی ابراز داشت: در شهر بندرعباس که روزانه ۴۰ میلیون لیتر بنزین تولید می‌شود مردم برای یک لیتر بنزین صف می‌کشند. چرا این افراد با آبروی نظام بازی می‌کنند، نظام مفت به دست نیامده که به برخی این گونه آبروی آن را می‌برند.

امام جمعه بندرعباس همچنین ابراز داشت: چرا برخی افراد یکدیگر را تخریب و به هم اهانت می‌کنند، در آموزه‌های دینی و رفتار ائمه اطهار (ع) این گونه رفتارها مشاهده نشده و ما نیز باید با تمسک به سیره ائمه اطهار(ع) به خودسازی بپردازیم.

نعیم آبادی به نشست با خبرنگاران با وی اشاره کرد و گفت: خبرنگاران در این نشست، دو مطلب عنوان کردند. نخست اینکه برخی از مسوولان زودرنج هستند و نقد را نمی‌پذیرند و اگر ما مسوولی را نقد کنیم ارتباط خود را با رسانه مربوطه قطع می‌کنند و ما را از جلسات بعدی مطلع نمی‌کنند.مسوولان بدانند که جلوگیری از انتقاد،شایسته نیست و کسی حق ندارد به دلیل انتقاد،با رسانه‌ها قطع ارتباط کند.

وی به برگزاری نشست بررسی راهکارهای معارف صحیفه سجادیه و اجلاس مساجد در بندرعباس اشاره داشت و گفت: تعدادی از اندیشمندان از کشورهای مختلف دنیا در این نشست حضور داشتند و همه بر این اصل معتقد بودندکه اگر بخواهیم اصلاحات مورنیاز انجام شود باید مساجد اصلاح شود چراکه مساجد اصل هستند. از این رو باید تنگ نظری‌ها را کنار بگذاریم، مساجد را تقسیم نکنیم.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه مسجد راست و چپ نداریم، گفت:  مسجد، کانون فهم اسلام است و به فرموده امام راحل؛مسجد سنگر است و سنگر از آن همه مردم است. همچنین ائمه جماعات نیز تنها به اقامه نماز در مسجد اکتفا نکنند و زمان مناسبی را برای برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم درنظر بگیرند.

آیت الله نعیم آبادی گفت: مساجد تنها برای ادای فریضه الهی نماز نیستند بلکه باید کانون هدایت، تبلیغ دین و تفسیر باشد.

  • منبع خبر : فارس