رییس اسبق هیات ژیمناستیک ميناب گفت: با وجود سابقه طولانی رشته مفرح ژیمناستیک در ميناب از جایگاه مناسب و ارزنده ای برخوردار نیست و ورزشکاران این رشته در ميناب چشم انتظار تصمیم های راه گشای مسوولان برای برون رفت از این معضل هستند.

به گزارش هرميزان،سعيد رنجبرپور اظهار کرد: در طول سال های گذشته جذب حامی (اسپانسر) و تامین منابع مالی هدف و برنامه عمده هيأت ژيمناستيک بدون توجه به تربیت پشتوانه های ورزشی و تعالی آینده این رشته ورزشی بود، که همین فعالیت های مقطعی و کم فروغ باعث آسیب جدی در دراز مدت به ژیمناستیک شهرستان شد.

وی افزود: با وجود استقبال خانواده ها در چندسال اخیر از رشته ژیمناستیک به علت بی تدبیری های مسوولان در قبال هیات ژیمناستیک تاکنون این رشته به توفیق قابل توجهی دست نیافته است.

رنجبرپور فراز و نشیب ها و کاستی های متعددی همچون نبود سالن تمرین ، تجهیزات مورد نیاز، فضای مناسب برای استقرار دفتر هیات، کمبودهای مالی ، پرداخت هزینه جذب مربیان شاخص کشوری و بین المللی به علت نبود اعتبارات مالی از سوی خود اعضا و مربیان به صورت خودجوش در سال های متمادی را ناشی از کم توجهی ها از سوی دست اندرکاران به این رشته ورزشی دانست.

رییس اسبق هیات ژیمناستیک ميناب اظهار داشت: شهرستان ميناب در زمینه زیر ساختها و امکانات لازم ژیمناستیک از شهرهای فقیر استان است و با کمبود شدید وسایل کمک آموزشی روبرو است و به همین دلیل نه تنها امکان گسترش این رشته تا سطح بالا وجود ندارد بلکه به نوعی زمنیه های رکود آن فراهم آمده است.

به گفته وی ،یکی از مشکلات در این شاخه ورزشی نداشتن فضای مناسب با ابعاد استاندارد در نهاوند است و تنها يک سالن موجود است که آنهم به صورت مشترک با چند رشته ديگر مورد استفاده قرار می گیرد و همین عامل محدودیت زمانی ایجاد کرده است.

وی حمایت هیات و انجمن ژیمناستیک استان را برای رشد این شاخه ورزشی در ميناب ضروری دانست و گفت: هیات استان باید به این نکته توجه داشته باشد که پیشرفت این رشته ورزشی در ميناب به عنوان توسعه ورزش استان به حساب می آید همانگونه که توفیق های بدست آمده توسط ورزشکاران دیگر رشته ها در ميناب موفقیتی بزرگ برای استان است.

  • نویسنده : صالحى
  • منبع خبر : فارس