به مناسبت عید سعید غدیر، نمایش آیینی « نعره شیطان » در مسجد جامع شهر هشتبندی شهرستان میناب اجرا می شود. به گزارش خبرنگار هرمیزان از شهرستان میناب، این نمایش آیینی به کارگردانی « احمد خاکساری » و نویسندگی « محسن نصرالهی » تولید شده است. نمایش « نعره شیطان » سه شنبه ۲۸ مرداد،(روز […]

به مناسبت عید سعید غدیر، نمایش آیینی « نعره شیطان » در مسجد جامع شهر هشتبندی شهرستان میناب اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار هرمیزان از شهرستان میناب، این نمایش آیینی به کارگردانی « احمد خاکساری » و نویسندگی « محسن نصرالهی » تولید شده است.

نمایش « نعره شیطان » سه شنبه ۲۸ مرداد،(روز عید غدیر خم)، بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع شهر هشتبندی به روی صحنه می رود.

« احمد خاکساری »، کارگردان این نمایش گفت: تئاتر نعره شیطان، برگرفته از روایتی از امام محمد باقر (ع) است که می فرماید با تعیین جانشینی امام علی(ع) شیطان نعره برآورد که تمام لشکریان و اولاد او هر کجا بودند جمع شدند.

وی افزود: این اثر فاخر هنری، به زیبایی به اهمیت امر ولایت حضرت امام علی(ع) و نحوه نفوذ شیطان در دل مومنان ضعیف الایمان در آن عصر و زمانه می پردازد و در آخر با زبان حالی از یاران راستین پیامبر( ابوذر و سلمان ) به نکوهش این مردم می پردازد.

خاکساری با بیان اینکه برای تولید این اثر بیش از یک ماه زمان صرف شده است، عنوان کرد: ۱۶ نفر از هنرمندان عضو قرارگاه فرهنگی تربیتی الزهرا(س) متشکل از دفتر امام جمعه، کانون فرهنگی هنری، پایگاه بسیج و هیئت امنا مسجد جامع در این اثر به ایفای نقش پرداخته اند.

طراحی صحنه این اثر را رسول سالارمرد و طراحی لباس را مهدی خاکساری بر عهده دارند.

گفتنی است؛ بخش توکهور-هشتبندی با ۳۵ هزار نفر جمعیت که شغل اکثر اهالی باغداری و کشاورزی است در فاصله ۶۰ کیلومتری میناب قرار دارد و از مراکز عمده تولید محصولات کشاورزی و باغی در استان هرمزگان است.

  • نویسنده : مرضیه علینژاد
  • منبع خبر : شبستان