دبیر نمایشگاه کتاب کیش گفت: در آستانه فرا رسیدن«روز کیش» نمایشگاه کتاب کیش در تالار شهر آغاز به کار کرد.

به گزارش هُرمیزان، داود رادمند با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب کیش با حضور مسئولان جزیره کیش آغاز به کار کرد، بیان داشت: در این نمایشگاه که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان نسل جوان و ارتقاء جایگاه فرهنگی جزیره کیش برگزار شد، بیش از ۱۵ هزارعنوان کتاب مشتمل بر ۱۲۰ هزار جلد با تخفیف ۵۰ درصد در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

بنابر این گزارش، بیش از ۲۰۰ ناشر داخلی و خارجی، شرکت ها و موسسات فعال در زمینه چاپ و نشر کتاب، آثار فرهنگی و کتاب های صوتی و نرم افزاری در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

در بخش اصلی این نمایشگاه بازدید کنندگان می توانند ضمن بازدید از تازه ترین کتاب های چاپ شده در زمینه کودک و نوجوان، عمومی، ادبیات، رمان، روان شناسی، مذهبی، مدیریت، بازرگانی، زبان، کامپیوتر، معماری، هنر، گردشگری، ورزشی، آشپزی، اجتماعی، سیاسی، حقوقی و کتاب های زبان اصلی از ۷۰ ناشر خارجی و کتاب های صوتی، نرم افزاری و موسیقی، محصولات فرهنگی مورد علاقه خود را خریداری کنند.

جلسات نقد و بررسی چند عنوان کتاب، رو نمایی از کتاب، جشن شبانه ویژه کودکان همراه با قصه گویی موزیکال، غرفه هوش، تکنولوژی، خلاقیت، غرفه نقاشی و جایزه و برگزاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز هم از جمله برنامه های بخش جانبی نمایشگاه کتاب کیش است. در این نمایشگاه  به ۳۰ نفر از خریداران کتاب نیز به قید قرعه ۳۰ بسته جایزه اهدا می شود.

ارائه بن کارت تخفیف ۵۰ درصد کتاب به ساکنان جزیره کیش از جمله طرح هایی است که در این نمایشگاه اجرامی شود. علاقمندان می توانند برای تهیه این بن کارت های تخفیف با به همراه داشتن کارت ملی و کارت کیشوندی به غرفه پیش فروش بن تخفیف بانک شهر، واقع در محل نمایشگاه کتاب مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش هر فرد تنها یک بار می تواند تقاضای بن کارت داشته باشد و این بن کارت که در مدت زمان برگزاری نمایشگاه کتاب کیش و برای استفاده از همین نمایشگاه تهیه شده فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود.

لازم به ذکر است با توجه به محدودیت اعتبار تخفیف بن های ۵۰ درصدی، اولویت با افرادی است که زودتر مبادرت به خرید بن کارت کنند. پس از اتمام اعتبار بن ۵۰ درصدی تخفیف، تمامی کتاب ها با تخفیف ۲۰ درصد و بدون محدودیت سقف خرید عرضه می شوند.

نمایشگاه کتاب کیش که به همت سازمان منطقه آزاد کیش و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود تا ۲۵ آبان در تالار شهر ادامه خواهد داشت و علاقمندان هر روز می توانند صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ۱۷ تا ۲۳ از نمایشگاه  بازدید کنند.