معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از اواخر وقت فردا یکشنبه تا پایان هفته جاری با ورود ۲ سامانه فعال بارشی، شاهد بارندگی در استان خواهیم یود.

به گزارش هرمیزان،کیانوش عارفی افزود: از اواخر وقت فردا یکشنبه و روز دوشنبه با مساعد شدن شرایط بارشی در هرمزگان بویژه در مناطق غربی استان رگبار باران، رعد وبرق و افزایش باد پیش بینی می‌شود.

وی بیان داشت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری نیز با تاثیر یک موج جنوبی در استان هرمزگان بویژه در مناطق غربی و شمالی احتمال رگبار باران و رعد وبرق و وزش باد نسبت شدید است.

معاون هواشناسی هرمزگان توصیه کرد: در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه با توجه به رگباری بودن بارش ها، از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

عارفی ادامه داد: امروز شنبه نیز مناطق دریایی هرمزگان با افزایش باد جنوب شرقی مواج  بوده و توصیه می‌شود شناورهای سبک از رفت وآمدهای دریایی خودداری کنند.

وی یادآورشد: در بیشتر نقاط هرمزگان نیز امروز شنبه افزایش ابرناکی خواهیم داشت که البته شرایط بارشی مناسبی پیش بینی نمی‌شود.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی نیز در هفته جاری بیشتر نقاط استان کاهش نسبی دما در طول روز پیش بینی می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا