حکایت ممانعت برخی از اعضای اجرایی ستاد انتخابات شرق هرمزگان از پوشش خبری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در میناب.

با توجه به شرایط حساس کنونی کشور، رسانه ها در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی نقشی موثر و غیر قابل انکار دارند.

شکی نیست که رسانه های بیگانه نیز برای کمرنگ جلوه دادن شور و نشاط مردمی در حماسه حضور، تمام توان خود را به کار گرفته اند.

در این راستا رسانه‌های داخلی و فعالان رسانه ای با حداکثر توان سعی دارند روحیه مشارکت حداکثری در انتخابات را تقویت کنند.

این در حالی است که خبرنگاران در همه دوره ها، بی هیچ چشمداشتی حماسه بزرگ حضور مردم را انعکاس داده اند.

رسانه‌های استان هرمزگان نیز همراه با سراسر کشور از ساعات نخست شروع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به این حماسه بزرگ پرداختند.

اما علیرغم اهمیت نقش رسانه ها در پرداختن به انتخابات، در شهرستان میناب از ورود خبرنگاران به فرمانداری و ستاد انتخابات حوزه شرق هرمزگان جلوگیری شد.

صبح امروز تعدادی از خبرنگاران شهرستان میناب پس از رایزنی و هماهنگی با مسئول حراست فرمانداری ویژه میناب با هدف پوشش خبری به فرمانداری میناب که ستاد انتخابات حوزه شرق است مستقر شدند اما پس از همراهی فرماندار وامام جمعه شهرستان میناب در انداختن رای به صندوق، پس از بازگشت از حوزه ۲۴ شهری و حین ورود به فرمانداری توسط یکی از عوانل حراست فرمانداری از حضور خبرنگاران ممانعت شد.

شایان ذکر است شبیه چنین اتفاقی در میناب مسبوق به سابقه است و هنگام ثبت نام نامزدهای انتخاباتی نیز شاهد آن بودیم.

امیدواریم مسئولان و متولیان امر، در زمینه جلوگیری و بی احترامی به فعالان رسانه ای میناب و مورد بی مهری قرار گرفتن خبرنگاران در راستای اطلاع رسانی و پوشش خبری انتخابات پاسخ مناسبی به افکار عمومی ارائه کنند.

انتهای پیام/ص

  • نویسنده : ص