رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان از اجرای 20 طرح آبخیزداری و منابع طبیعی با اعتباری بیش از 46 میلیارد ریال در سال 98 در این شهرستان خبرداد.

به گزارش هرمیزان، حسین محسنی زاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان از اجرای ۱۶طرح در واحد آبخیزداری از ۳ طرح در واحد مرتع و ۱ طرح در واحد ممیزی در رودان خبر داد و گفت: امسال ۲۰ طرح آبخیزداری و منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در شهرستان رودان به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: امسال ۹سازه سنگی و ملاتی آبخیزداری با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال در برنطین و رودخانه به بهره برداری رسیده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان عنوان کرد: ۱۰ پروژه ذخیره آب باران با احداث سازه های کوچک هلالی آبگیر در سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار در برنطین و رودخانه با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال در سال ۹۸ اجرا شده است که اعتبارات پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی می باشد.

وی از اجرای یک پروژه در واحد ممیزی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در رودان خبرداد.

محسنی زاده بیان کرد: اخذ ۳۴ هزار سند مالکیت تک برگ اراضی ملی، کنترل ۱۲۰هزار هکتار زمین جهت ورود دام عشایر کوچ رو استان کرمان و تخصیص ۹۸۳هکتار اراضی ملی جهت اجرای طرح های کشاورزی و صنعتی دیگر برنامه های انجام شده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان به جذب ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز به عنوان همیار طبیعت اشاره کرد و گفت: دیگر برنامه های این اداره رفع تصرف ۸۳هکتار اراضی ملی از متصرفان غیر قانونی توسط یگان حفاظت، تخصیص ۸۲هکتار زمین به بنیاد مسکن شهرستان جهت احداث مسکن روستایی و اجرای ۳فقره در ۵۰ هکتار از طرح های مشارکتی مردم و گروهای مردم نهاد جهت نهاد کاری و حفاظت خاک می باشد.

محسنی زاده از پاسخگویی به استعلامات هزار و ۲۰۰ فقره از اراضی از طریق سامانه الکتریکی سامط خبرداد و خاطر نشان کرد: مراجعین جهت دریافت استعلام اراضی خود می توانند به ” سامانه الکتریکی سامط ” مراجعه کنند و این سامانه فرایند پاسخگویی به استعلامات وارده به اداره کل منابع طبیعی را تسهیل می‌کند.

  • نویسنده : قاسم نگاری