بانوان با وجود اینکه نیمی از جعميت جامعه را تشکیل می‌دهند و در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می توانند ایفای نقش کنند با فعال بودن در همه زمینه ها عامل رشد وترقی هرمنطقه بحساب می آیند ونقش آنها در تربیت نسل خلاق وپویا مجهز به تکنولوژی روز بسیار موثر است .

به گزارش هرمیزان ، مهندس محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک درجلسه کار گروه تخصصی بانوان گفت :بانوان در بیشتر مواقع با مسئولیت پذیری بیشتر از آقایان می توانند درتوسعه همه جانبه نقش ايفا نمايند در شهرستان جاسک در حوزه های مختلف از بانوان کمتر استفاده شده و یا فعالیت نداشتند .

رادمهر افزود: اگر هر شهر و محلی و روستایی توسعه پیدا کرده ، نقش بانوان بسیار تاثیر گذاربوده است در شهرستان ظرفیت‌های خوبی در حوزههای بانوان داریم چه ورزشی و غیره که امیدواریم نقش خود را بخوبي ايجادکنند .

فرماندار شهرستان جاسک بیان داشت :اگر ما دانش آموز باز مانده از تحصیل و یا فاقد شناسنامه داریم یا در حوزه‌های زیرساخت های شهری و اجتماعی و ورزشی مشکلاتی وجود دارد نشان از عدم مطالبه گری بانوان است که باید تقویت شود.

وی ابراز کرد: مصوبه دولت داریم که ۳۰ درصد از بانوان می‌توانند مدیران دستگاه‌های اجرایی باشند مطالبه‌گری بانوان در شهرستان پایین است در کارگروه ها باید بانوان نیز مشارکت داشته باشد .

وی اظهار داشت :هرچه مادران ودر خانواده نقش اجتماعی بیشتری داشته باشند جامعه در برابر فشارهای وتهاجم فرهنگی واکسیناسیون می‌شود ، عامل موثر در سنگر خانواده مقابل تهاجم های فرهنگی و مادران خانواده هستند .

رادمهر با اشاره به ظرفیت بانوان وفعالیت در زمینه های مختلف، بیان داشت : دربرگزاری مراسم و جشنواره ها ، کارآفرینی ، حوزه اقتصادی ، گردشگری ، فرهنگی ، رونق بوم گردی ، تهیه غذاهای محلی و صنایع دستی با امکانات دریایی و بفروش رساند آنها می تواند زمینه خوبی برای حضور وفعالیت بانوان در اجتماع گردد وموجب نشاط وپویایی جامعه وخانواده وشود .

وی گفت : مرتفع کردن برخی آسیب های اجتماعی نیاز به برگزاری همایش های تخصصی و ورود بانوان است حتی عدم موفقیت کنکور دانش آموزان در فعال بودن بانوان تاثیر دارد نقشه بانوان بسیار اساسی است و نباید از آن غافل باشیم مادران و والدین باید به فکر تحصیل آموزش مسائل محیطی فرزندان در عصر بیوتکنولوژی باشند.

فرماندارشهرستان جاسک در جمع مسئولان وبانوان این شهرستان خاطر نشان کرد: پیشرفت های علمی و ارتقای سطح کیفی آموزشی ، مراقبت های اجتماعی فرزندان به صورت منطقی از دیگر ظرفیت های بانوان است که از بهره گیری تکنولوژی وعلم روز می توانند در تربیت نسل خلاق وپویا تاثیر گذار باشند .

وی تشریح کرد : رعايت حقوق شهروندي و توجه به حوزه بانوان در تمامي عرصه ها وظيفه مسولين است.

فرماندار افزود: بانوان اين شهرستان مي توانند درحوزهاي ورزشي وفرهنگي واجتماعي با تشكيل سمن ها در تمامي عرصه ها ورورد كنند و پرچمدار توسعه همه جانبه در جامعه باشند.

انتها/