فرماندار شهرستان بستک گفت: رسانه‌ها باید بر کار مسوولین نظارت داشته باشند اما اگر رسانه‌ای بخواهد با انتشار خبر دروغ، وضعیت آرام جامعه را نا آرام کند به شدت با وی برخورد می‌شود .

به گزارش هرمیزان،سید شمس الدین قتالی در نشست هماهنگی ستاد دهه فجر اظهار داشت: این بی‌انصافی است که یک خبرنگار به خاطر جذب مخاطب، دست به هر کاری بزند و فعالیت‌های مسوولین را نادیده گرفته و مقصر همه مسائل و مشکلات بوجود آمده در جامعه را مسوولین بداند.

وی افزود: خبرنگاران وظیفه خاصی دارند و وظیفه آنان، آرامش دادن به جامعه است نه اینکه افکار عمومی را خراب کنند.

فرماندار بستک با اشاره به اینکه برخی رسانه‌ها و خبرنگاران در راستای قانون حرکت نمی‌کنند گفت: باید همه ما چه مسوولین و چه خبرنگاران بر اساس قانون حرکت کنیم و اگر خبرنگاری به عمد بخواهد شأن و شخصیت مسوولان را پایین بیاورد باید با آنان برخورد شود.

فتالی یادآور شد: اگر قرار باشد هر خبرنگار، بدون درنظر گرفتن مصلحت جامعه، هر چه دوست دارد بنویسد نمی‌توان وی را خبرنگار و مدافع مردم و جامعه دانست.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید مستقل عمل کند، گفت: در این شرایط حساس و در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید دستاوردهای نظام را هر چه بیشتر برای مردم و دنیا بازگو کرد.

فرماندار بستک بیان داشت: امروز دشمن با بهانه‌های مختلف به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و خبرنگاران باید هوشیارتر از هر زمان دیگری باشند.

قتالی عنوان کرد: رسانه‌ها باید بر کار مسوولین نظارت داشته باشند اما اگر رسانه‌ای بخواهد با انتشار خبر دروغ، وضعیت آرام جامعه را ناآرام کند به شدت با وی برخورد می‌شود .

وی گفت: یک خبرنگار باید به تلطیف افکار و اذهان عمومی بپردازد و اگر خبرنگاری بخواهد با دروغ دست به تشویق اذهان عمومی بزند و آرامش جامعه را بهم بزند به شدت با وی برخورد خواهیم کرد .

انتها/

  • منبع خبر : فارس