امام جمعه میناب گفت:انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فاطمی است.

به گزارش هرمیزان،حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با تاکید بر شناخت هر چه بیشترجایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) به برخی شبهات وهابیت پیرامون نحوه شهادت آن حضرت اشاره کرد و گفت:این شبهات تمام کذب و بی اساس است.

وی همچنین به بیان برخی سجایا و ویژگی های حضرت صدیقه طاهره(س) پرداخت و افزود:شخصیت بی نظیر فاطمه زهرا(س) بنیانگذار یک انقلاب عظیم است.

معتمدی فر اظهار داشت:انقلاب اسلامی ایران بارقه ای از انقلاب حضرت زهرای مرضیه(س) و در واقع یک انقلاب فاطمی است.

امام جمعه میناب در ادامه به ۱۹ بهمن سالروز بیعت همافران و افسران نیروی هوایی با امام خمینی و پیوستن آنها به انقلاب مردم ایران اشاره کرد و گفت:این حرکت پشت طاغوت و حامیان رژیم سمتشاهی را شکست.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به تشریح علل حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و افزود:در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، دشمنان برای نا امید کردن مردم تمام تلاش خود را به کار بسته اند.

معتمدی فر ادامه داد:همواره و طی این چهل سال خروجی راهپیمایی ۲۲ بهمن ایستادگی و مقاومت بوده و این بیانگر این است که موج لجن پراکنی دشمن نتوانسته بر مردم بصیر و انقلابی تاثیر بگذارد.

خطیب جمعه میناب با بیان این مطلب که مردم در حفاظت و صیانت از ارزش های انقلاب همواره از مسئولان پیشروتر هستند، افزود:شرکت در راهپیمایی ۲۲بهمن در واقع تجدید پیمان و عهد با امام و شهدا است.

وی گفت:بی شک ملت ایران با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک بار دیگر توطئه های دشمن را خنثی و نقشه آنان را نقش بر آب می کند.

امام جمعه میناب همچنین از مرحوم عباس زائری معلول نخبه و مطالبه گر مینابی یاد کرد و با اشاره به برخی ویژگی های این مرحوم، گفت:عباس زائری یک شخصیت وقت شناس بود که جوانان باید به این عنصر توجه بسیار داشته باشند.

معتمدی فر اظهار داشت:مرحوم عباس زائری علی رغم وضعیت جسمانی که داشت با مطالعه زیاد و طی مدارج علمی، به جامعه کار گریز نشان داد که معلولیت محدودیت نیست.

وی اضافه کرد:عباس زائری هیچ گاه از معلولیت خود سو استفاده نکرد بلکه نشان داد که می توان سر بار جامعه نبود.

امام جمعه میناب همچنین به حرکت خیرخواهانه مرحوم عباس زائری در چاپ مجموعه شعرش به نفع کودکان مبتلا به سرطان و ساخت بیمارستان کودکان اشاره کرد و گفت:او تا آخرین لظه عمرش با تعصب به جا نسبت به مردم و آب و خاک کشورش تلاش کرد.

معتمدی فر افزود:حرکت مرحوم زائری با پوشیدن کفن و خوابیدن فروچاله های دشت میناب نگاه ها را به سمت رفع بحران آب در میناب کشاند.

  • منبع خبر : شبستان