امام جمعه میناب گفت:جوانان ایران اسلامی در نیروی دریایی سپاه استکبار جهانی را در خلیج فارس ذلیل کرده اند.

به گزارش هرمیزان،حجت الاسلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه میناب با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم استان آذربایجان شرقی، امنیت و عدم غفلت از دشمن و خدعه کینه توزان را دو محور اصلی سخنان معظم له عنوان کرد و افزود:امنیتی که امروز در کشور حاکم است مدیون خون بهترین جوانان این مرز و بوم است.

وی با بیان این که دنیا بیشترین هزینه را برای امنیت خرج می کند، افزود:جنس امنیت در ایران با سایر کشورها متفاوت است.

معتمدی فر گفت:بسیاری از کشورهای دنیا امنیت را با نفت و دلار و هزینه بسیار بالا خریداری می کنند در حالی که امنیت موجود در ایران، ماحصل و نتیجه مجاهدت جوانان و جانفشانی ایثارگران و تولید داخل است.

امام جمعه میناب ادامه داد:امنیت در بسیاری از کشورها شکننده و متکی به عصای دیگران است در حالی که امنیت ایران پایدار است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها توصیه مقام معظم رهبری به مسئولان مبنی بر شناخت درست و صحیح دشمن را مورد بحث قرار داد و اظهار داشت:چه هنگامی که مشت و دندان نشان می دهد و چه هنگامی که لبخند می زند باید مراقب بود که فریب آن را نخوریم.

معتمدی فر با ذکر این مطلب که آمریکا از مشکلات داخلی و تفرقه میان کارگزارانش رنج می برد، اوضاع این کشور را شکستنی توصیف کرد و افزود:به حول و قوه الهی ما آمریکا را درهم خواهیم شکست.

خطیب جمعه میناب در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به ۲۰ جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره)، علم و فقاهت، عدالت، اعتدال و میانه روی، طهارت و عصمت و انفاق و ایثار را از مهمترین ویژگی های قابل دسترس حضرت زهرای مرضیه(س) ذکر کرد و گفت:قرآن در بیان جایگاه زن و مادر بسیار دقیق و زیبا به آن پرداخته است.

وی با نقل حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، گفت:جایگاه والدین و پدر و مادر از نظر احترام، در کنار امام علی(ع)، قرآن و کعبه ذکر شده و این بیانگر شان و منزلت آنان است.

معتمدی فر به بیان وظایف فرزندان در قبال مادر پرداخت و اظهار داشت:فرزندان برای مادران خود بدل تراشی و معادل سازی نکنند.

وی همچنین خطاب به زنان جامعه گفت:زنان موضوعات ساده زندگی را پیچیده نکنند، اعتماد به نفس خود را حفظ کنند، با تمام وجود به دنبال تغییر مردها نباشند و از وابستگی شدید به خانواده پدر و مادر پرهیز کنند تا مشکلات زندگی کمتر شود.

امام جمعه میناب در ادامه به سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان اشاره کرد و با گلایه از بی توجهی نسبت به جایگاه شهرستان میناب، اظهار داشت:احساس ما این است که مسئولان بلند پایه کشور نسبت به میناب بی تفاوت هستند.

وی گفت:از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی که تنها صدای بالگرد نصیب مردم میناب شد و از سه سفر رئیس جمهور به هرمزگان تا کنون هیچ چیزی عاید میناب نشده است.

معتمدی فر میناب را شهر انقلابی و پایبند به ارزش های والای نظام و آرمان های امام راحل معرفی کرد و افزود:در این که چرا مسئولان نسبت به این دیار ولایتمدار و شهید پرور بی تفاوت هستند چه کسی مقصر است برای ما هم جای سئوال است.

وی تصریح کرد:میناب و مردم میناب در هیچ موضوعی که به انقلاب و رهبری ربط داشته باشد بی تفاوت نبوده و نیستند و هیچ گاه برای نظام هزینه تراشی نکرده و نمی کنند.

امام جمعه میناب بی تفاوتی نسبت به مینابی ها را دون شان این مردم دانست و گفت:تمام مسئولان به میناب بدهکار هستند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها مواضع نماینده ولی فقیه در هرمزگان نسبت به موضوع گردشگری در جزیره هرمز  و سخنان وی در شورای اداری استان در خصوص بی نانی سفره مردم قابل تقدیر دانست و گفت:چرا مسئولان برای ارزانی دلیل پیدا نمی کنند و تنها برای گرانی دلیل درست می کنند.

معتمدی فر افزود:مردم در زمینه گرانی و افزایش قیمت ها از مسئولان توضیح می خواهند نه توجیه.

وی همچنین به بازدید ائمه جمعه استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان از جزایر تنب بزرگ، ابوموسی و سیری اشاره کرد و گفت:جوانان ما در نیروی دریایی سپاه در گمنامی در حال حراست از مرزهای آبی هستند و استکبار جهانی را در خلیج فارس ذلیل کرده اند.

  • منبع خبر : شبستان