حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر نماینده شرق استان در مجلس که صبح چهارشنبه در مراسم روز درختکاری از استاندار و بخش هایی از دولت انتقاد کرده بود، تنها چند ساعت پس از پاسخ استاندار به وی برای دومین بار عصر چهارشنبه در جمع خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان بار دیگر به استاندار تاخت.

حجت الاسلام ذوالقدر در برنامه روز درختکاری با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور باید پاسخگوی مردم باشد، تصریح کرد: قیمت دلار، گوشت و سایر اقلام مدام بالا می‌رود اما دولت پاسخی نمی‌دهد.

وی اضافه کرد: از استاندار می‌خواهم قاطعانه به وضعیت استان سر و سامان دهد و باید در استانداری، دستگاه‌های اجرایی و وضعیت استان تغییر ایجاد کند.

ذوالقدر با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی خدمتگزار و نوکر مردم هستند و این صندلی را از شهدا و مردم به ارث برده‌اند نه از اجدادشان، عنوان کرد: نحوه برخورد دستگاه‌های اجرایی با مردم به‌ هیچ‌ وجه مناسب نیست و از استاندار می‌خواهم به این وضعیت رسیدگی کند.

وی صراحتا خواستار تغییرات مدیریتی در استانداری و استان شد و به کارشکنی های وزرای کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بر سر راه  صادرات محصولات کشاورزی شرق استان اعتراض کرد.

اما این انتقادها به مذاق استاندار خوش نیامد و بلافاصله پس از ذوالقدر در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و ضمن پاسخ به ذوالقدر اینگونه سخنان را تبلیغات انتخاباتی توصیف کرد.

فریدون همتی با بیان اینکه باید آگاه باشیم دولت در شرایط سختی است، مخصوصاً کسانی که به این امر واقف‌اند و می‌دانند دشمن با تمام قوا به جنگ ملت ایران آمده است، اظهار کرد:

قرار نیست یک فرد آگاه مانند فرد کف خیابان انتقاد کند؛ انتقاد جا دارد و چرا دوستان این انتقادات را از پشت تریبون مطرح می‌کنند، این انتقادات چه کمکی به حل مشکلات می‌کند.

وی تصریح کرد: همه به سمتی پیش‌رفته‌اند که با بیانشان مردم برای شان کف بزنند، پس چه کسی باید اجرا کند و به رفع مشکلات بپردازد.

وی با اشاره به اینکه من هم اگر بخواهم انتقاد کنم، می‌توانم حرف‌ها و سخنان بهتری بزنم اما حرف باید دقیق و با توجه به شرایط کشور و نحوه برخورد با دشمن باشد، ابراز کرد: دولت با وجود تمامی تنگناها حامی کارآفرین و بخش خصوصی بوده و هست.

همتی ادامه داد: منکر نیستم در داخل استانداری و دستگاه اجرایی یک کارمند خوب عمل نکند اما اگر اشکال باشد و بنده برخورد نکردم بله انتقاد به‌جاست.

حجت الاسلام ذوالقدر تنها حدود شش ساعت در برابر اظهارات استاندار ساکت ماند و عصر چهارشنبه در جمع خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با لحنی تندتر ضمن انتقاد از استاندار مدعی شد از معاملات پشت پرده ای خبر دارد که وزیر کشور باید به آنها جواب بدهد.

گزارش خبر هرمزگان از مهمترین گفته های ذوالقدر در نشست خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان:

اگر هر خلافی را ببینیم و هیچ نگوییم پس ما نماینده های مجلس چکاره هستیم.

سه ماه است که دارم داد می زنم یک معامله ای در میناب انجام داده اند که ۱۰۰ درصد دزدی است.

امروز استاندار به من می گوید چون ایام انتخابات است آقایان می‌خواهند شعار انتخاباتی بدهند. اشهدبالله که بنده غرضم انتخابات نبوده است.

می‌بینم که کشاورز ما دارد نابود می شود، می‌گویند قیمت گوجه، هندوانه خیلی گران شده است. وقتی کشاورز یک قطعه را به قیمت بالا می خرد وقتی کشاورز بدبخت گازوییل را با جگرخونی پیدا می کند، مجبوراست، مردم هم باید تحمل کنند. سال اولی که بنده به مجلس رفتم یک کتاب برعلیه بنده نوشتند سراپا دروغ وتهمت  افترا، که ای کاش این کتاب را می خواندید.

وظیفه دارم از وزیر صنایع سوال کنم، از وزیر جهاد سوال کنم. کشاورزی دارد از بین می رود. درست است که قیمت گوجه الان گران است اما بروید لوله های قطره ای را نگاه کنید.

بروید کارهای دیگر را نگاه کنید. بعد معامله زیر پرده انجام می شود، آن کسی که این معامله را انجام داده است منزلش در همسایگی بنده بوده است. ولی من شدید برعلیه او هستم.

 در مجلس حتماً از وزیر کشور سوال خواهم کرد. حق من است. وزیر کشور باید بیاید در مجلس پاسخگو باشد.

آقای استاندار ما حرف بی حساب نمی زنیم. تحمل می کنی بکن، تحمل نمی کنی نکن. ما تا نماینده هستیم حرف خود را می زنیم. نماینده باید حرف خود را بزند. قانون اساسی این را می‌گوید.

انتها.

  • منبع خبر : خبرهرمزگان