آخرین جلسه شورای ادرای شهرستان میناب بعدازظهر سه‌شنبه در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هرمیزان از میناب،امام جمعه میناب در آخرین جلسه شورای اداری سال ۹۷ این شهرستان با اشاره به اصول مدیریتی امیرمؤمنان(ع) اظهار داشت: امیرمؤمنان(ع) در نهج البلاغه اعم از خطبه ها، نامه ها و حکمت ها اصول مدیریت را بصورت گسترده بیان فرموده است که بعضی از پژوهشگران آمار آن را متجاوز از یکصد اصل شمرده اند که از جمله آنها برنامه ریزی، اشراف بر عملکرد زیر مجموعه، شایسته سالاری، اجتناب از مشاغل متعدد، اجتناب از استبداد رأی و تشویق و تنبیه می باشد.

‎وی در ادامه بر تبیین “برنامه ریزی” از اصول مدیریتی امیرمؤمنان(ع) اشاره کرد و افزود: هر مدیری برای رسیدن به اهداف مدیریتی خود در مجموعه تحت اشراف و مأموریت خویش باید برنامه داشته باشد.

‎معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد خود در ۷ ماهه گذشته اظهار داشت: اجرای طرح پاکبان در این شهرستان از مهمترین حوادث و وقایع مهم سال ۹۷ بود.

‎محمد احمدی با اشاره به برنامه های توسعه شهرستان اظهار داشت: در بخش بهداشت و درمان، آب و فاضلاب، راه های مواصلاتی پیشرفت هایی داشته ایم و امیدواریم با وحدتی که میان مسئولین شهرستان وجود دارد شاهد رشد و توسعه شهرستان در سال جدید باشیم.

‎فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان میناب به تصویب طرح های تسهیلات اشتغال فراگیر اشاره کرد و افزود: تسهیلات مناسبی برای اشتغالزایی از طرف دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شده است و در کارگروه شهرستان نیز طرح هایی در این راستا جهت تصویب به استان ارسال شده است که امیدواریم باعث افزایش اشتغال باشد.

‎وی در این جلسه ضمن اعلام آمادگی شهرستان میناب برای استقبال از مهمانان و مسافران نوروزی بر آمادگی کامل مدیران دستگاه های اجرایی در این ایام تاکید کرد.

‎معاون سیاسی،امنیتی فرمانداری ویژه شهرستان میناب نیز در این جلسه با بیان اینکه
‎تمهیدات لازم در زمینه چهارشنبه سوری،اندیشیده شده است و با کسانی که آرامش مردم را به هم بزنند به صورت جدی برخورد می شود افزود: امیدواریم امسال چهارشنبه سوری شب بدون حادثه‌ای باشد.

‎ریاضی گفت: زمانی که گردشگر وارد شهر و منطقه ای می شود اولین چیزی که مطالبه می کند امنیت است و اینجاست که نقش پلیس بیش از پیش مشخص می شود.

‎غلامرضا سالاری میری معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میناب در این جلسه با اشاره به اینکه فعالیت ستاد اسکان نوروزی استان از روز شنبه ۲۵ اسفند ۹۷ در سطح شهرستان آغاز میشود، گفت: در نوروز امسال بیش از ۲۵ مدرسه و ۱۶۳کلاس برای اسکان میهمانان نوروزی پیش بینی شده است.

‎وی عنوان کرد:سالن های ورزشی نیز برای مواقع ضروری اسکان مهمانان آمادگی لازم را دارند.

‎رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب نیز گفت: با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده، مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت زیر نظر مجموعه مدیریت این شبکه آماده ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مسافران و گردشگران نوروزی و مردم است.

‎وی خواستار مشارکت و همکاری سایر نهادهای مرتبط در استقبال از مسافران نوروزی به منظور ارایه خدمات مطلوب و در خور شان مردم این شهرستان شد.

‎وی اظهارکرد: مسافران نوروزی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه نواقص با سامانه ۱۹۰ جهت ثبت شکایات و پیگیری نواقص بهداشتی درمانی تماس بگیرند.

در این جلسه عنوان شد: همانند سالهای گذشته تمهیداتی را فراهم شده تا مردم در مسافرت های نوروزی، به شعب بانکها دسترسی داشته باشند و در زمان مراجعه بتوانند خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

  • نویسنده : صالحی