استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از ظرفیت جزایر و سواحل تحت عناوینی همچون دهکده‌های توریستی بهره ببریم، گفت: از گذشته شناخت مناسبی از سوی مهندس شیری داشتم و علی‌رغم علاقه بنده به ماندن خودش نخواست بماند و در استانداری آماده سپردن مسئولیت به وی هستیم.

به گزارش هرمیزان،فریدون همتی در آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان هرمزگان،افزود: پاسداران و سپاه پاسداران پاره تن ملت ایران هستند و دشمنان قسم کرده که به شکست انقلاب اسلامی طمع کرده‌اند با توطئه‌ها و خلق گروه‌های تروریستی،هرگز نمی‌توانند پیوند بین سپاه پاسداران و ملت ایران اسلامی را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود تروریست بوده و سبب تا امنی در سراسر جهان هستند، تصریح کرد: به‌درستی نیروهای آمریکایی در غرب آسیا تروریست شناخته شدند و بنابراین باید دشمنان بدانند همه ملت ایران پاسدار و حامی سپاه پاسداران بوده و خواهند بود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه علی‌رغم تمامی مشکلات اقتصادی دولت با تدبیرهای مدیریتی و هماهنگی و کارآمدی برنامه‌ها می‌توان کارهای بزرگی انجام داد، خاطرنشان کرد: تعهد سالانه راه روستایی کل کشور یک هزار کیلومتر است درحالی‌که با تدبیرهای مناسب و برنامه‌ریزی اصولی بین بخش‌های دولتی و پیمانکاران، توانستیم رکوردی تاریخی در سطح کشور رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: با تمامی مشکلات و همدلی موجود توانستیم به‌سرعت کریدور از پارسیان تا بندرعباس و بزرگراه چهارباند را انجام دهیم و ۸۵۰ کیلومتر را به اتمام برسانیم.

همتی با بیان اینکه امیدوارم مدیرکل جدید با وجود تجربه فراوان بتواند به‌عنوان مدیر ارشد وزارت راه و شهرسازی در استان شورای مدیران وزارت ذی‌ربط را در استان به‌صورت هفتگی برگزار کند، اظهار کرد: استان هرمزگان کارکرد ملی و بعضاً بین‌المللی است پس باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه در محله چاهستانی ها سه خیابان مورد هدف قرار گرفته است، اضافه کرد: شهرداری بندرعباس تعامل بسیار مناسبی در کنار راه و شهرسازی هرمزگان داشت و توانستند یک اقدام بسیار مناسب در بازآفرینی بافت فرسوده محله چاهستانی ها از خود به نمایش بگذارند و با وجود انتقادهایی که در برخی موارد به این مجموعه وارد است اما در این بخش باید تقدیر ویژه کرد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت جزایر و سواحل تحت عناوینی همچون دهکده‌های توریستی بهره ببریم، اضافه کرد: کارهای بزرگی در مسکن روستایی انجام شده اما خوب اطلاع‌رسانی نشده است.

همتی ادامه داد: یک مشکل کوچک در بخشی از بیمارستان شهید محمدی به دلیل خرابی یک قطعه و کمی زمان بردن جایگزینی به دلیل تعطیلات گذشته بازتاب فراوانی داشت اما کارهای بزرگ را کمتر گفته و قدردانی می‌کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان باید خود را آماده پذیرش ده میلیون نفر گردشگر کند، اظهار کرد: ظرفیت‌های گردشگری هرمزگان بی‌پایان و تنها نیاز به کمی توجه و همت دارد.

وی با بیان اینکه از گذشته شناخت مناسبی از سوی مهندس شیری داشتم و علی‌رغم علاقه بنده به ماندن خودش نخواست بماند و در استانداری آماده سپردن مسئولیت به وی هستیم، تصریح کرد: مهندس رضایی از چهره‌های شناخته‌شده و باتجربه بوده و با شناخت کافی وی را جایگزین کردم.

  • منبع خبر : ایسنا منطقه خلیج‌ فارس