استاندار هرمزگان گفت: همه باید در راستای خلق آثار فاخر و پر محتوای فرهنگی و هنری در هرمزگان تلاش کنیم و در این راستا مجموعه استانداری حمایت لازم را از هنرمندان و اهالی فرهنگ انجام می‌دهد.

به گزارش هرمیزان،فریدون همتی عصر امروز در نشست با مدیران انجمن‌های فرهنگی و هنری استان هرمزگان،اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر در هرمزگان همواره از اقشاری بوده‌اند که به خوبی وظیفه اجتماعی و فرهنگی خود را در راستای خدمت به مردم انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: این قشر باید تلاش کند که در کار خود نوآوری ها و ابتکارات جدیدی در راستای تولید آثار فرهنگی و هنری داشته باشد.

استاندار هرمزگان افزود: همه باید در راستای خلق آثار فاخر و پر محتوای فرهنگی و هنری در هرمزگان تلاش کنیم و در این راستا مجموعه استانداری حمایت لازم را از هنرمندان و اهالی فرهنگ انجام می‌دهد.

همتی بر لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه مطبوعات و رسانه‌ها در هرمزگان تأکید کرد و بیان داشت: راه‌اندازی چاپخانه اختصاصی مطبوعات در هرمزگان به صورت جدی پیگیری شود.

وی، گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مهم این استان برشمرد و خاطرنشان کرد: در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری هرمزگان، هنرمندان این استان به ویژه عکاسان و فیلمسازان می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند.

همتی خواستار برگزاری باشکوه جشنواره فرهنگی هنری خلیج‌فارس در هرمزگان شد و افزود: ایجاد شور و نشاط فرهنگی در استان بسیار مهم است و برگزاری جشنواره‌ها می‌تواند در این راستا اثرگذار باشد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: زمینه‌های بسیاری برای انجام کار فرهنگی و هنری در هرمزگان موجود است که می‌تواند منجر به تولید آثار مناسب و درآمدزایی برای فعالان این عرصه شود.

وی تصریح کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به‌عنوان متولی اصلی فعالیت‌ها در این حوزه، این موارد را به خوبی پیگیری و به نتیجه برساند.

  • منبع خبر : فارس