‎فرماندار میناب خبر داد ‎آمادگی ستاد بحران میناب در برابر وقوع سیل احتمالی مدیر ستاد مدیریت بحران شهرستان میناب از آمادگی کامل این ستاد در صورت وقوع سیل در این شهرستان خبر داد. به گزارش هرمیزان، معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان میناب در جلسه هماهنگی بحران این شهرستان […]

‎فرماندار میناب خبر داد
‎آمادگی ستاد بحران میناب در برابر وقوع سیل احتمالی

مدیر ستاد مدیریت بحران شهرستان میناب از آمادگی کامل این ستاد در صورت وقوع سیل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش هرمیزان، معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان میناب در جلسه هماهنگی بحران این شهرستان گفت: امروز پیرو اخطاریه سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع رگبار باران، شدت بارش و سیلاب در بعضی نقاط شهرستان، مکاتبات و جلسات لازم با همه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان انجام شده است که جلسه حاضر پیرو این موضوع تشکیل شده است.

محمد احمدی افزود: برابر گزارشات سازمان هواشناسی و آغاز رگبار های فصلی، شدت بارش‌ها در شرق استان شدت بیشتری خواهد داشت.

وی بر ضرورت آماده باش کامل نیروهای امدادی در روزهای آتی بمنظور مقابله با حوادث احتمالی تاکید و تصریح کرد: اطلاع رسانی در خصوص عدم اتراق شهروندان و مسافران در حاشیه رودخانه ها و مسیرهای سیل از ملزمات وظایف ستاد بحران است.

فرماندار ویژه میناب با تاکید بر مدیریت سیلاب در مخازن و دریاچه پشت سدها افزود:  همکاری و هماهنگی کلیه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران بمنظور عکس العمل مناسب در زمان وقوع حوادث ضروری است.

احمدی به نقش رسانه های اجتماعی و به ویژه خبرگزاری های معتبر اشاره و عنوان کرد: رسانه ها می‌توانند به خودی خود عامل بازدارنده از تلفات جانی و مالی در حین وقوع سیل باشند.