فرمانده انتظامی استان از شناسایی و انهدام باند 5 نفره قاچاق مواد مخدر و پولشویی به مبلغ یک هزار میلیارد ریال در استان خبرداد.

به گزارش هرمیزان،سردار عزیزاله ملکی در تشریح این خبر گفت:مأموران مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر که در استان هرمزگان و استانهای همجوار در تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت داشتند شناسایی کردند.

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد این باند،افزود:تقسیم کار در قالب گروه های سازمان یافته به گونه ای بود که از ابتدای ارتباط با صاحبان و فروشندگان اصلی مواد مخدر در پاکستان با هماهنگی سرشبکه بوده و مراحل انتقال آن به کشور و سرانجام انتقال وجوه حاصله به حساب اعضای شبکه در داخل و خارج کشور به طور سیستماتیک در قالب این گروه ها صورت می پذیرفته و این روند تا انتهای فرآیند تصفیه مالی و تبدیل به دارایی های دیگر (پولشویی ) ادامه داشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان اظهارداشت:مأموران با تشکیل اکیپی مجرب در یک عملیات ضربتی ۵ نفر از اعضای این باند را دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد:با بررسی های دقیق توسط کارآگاهان پلیس آگاهی و بهره گیری از شیوه های نوین پلیسی، مشخص شد گردش مالی بسیار زیاد این باند سازمان یافته از طریق حساب ها و کارت های افرادی بعضا با سن و سال کم و بی بضاعت با مدیریت و هماهنگی متهمان دستگیر شده صورت گرفته است.

سردار ملکی اذعان کرد:نامبردگان در دفاع اولیه علت جابجایی این وجوه به میزان یک هزار میلیارد ریال را خرید و فروش شتر عنوان کردند که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی های دقیق انجام شده ، مستندات لازم در خصوص ادعای کذب متهمان جمع آوری و به نظر مقام قضائی رسید.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد:با توجه به دلایل و مدارک موجود و تجزیه تحلیل صورت گرفته بر روی حساب ها و ردیابی وجوه ،از سوی مقام قضائی برای متهم ردیف اول قرار تأمین به اتهام معاونت در پولشویی و برای ۴ متهم دیگر قرار تامین به اتهام پولشویی صادر و روانه زندان شدند.