رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در بندرعباس خبر داد و گفت: کاربران اینترنت از انتشار اطلاعات خصوصی و تصاویر خانوادگی در فضای مجازی خودداری نمایند و توجه داشته باشند فضای مجازی محل مناسبی برای حفظ اطلاعات شخصی نیست.

به گزارش هرمیزان،سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در پی مراجعه یک نفر از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برابر اظهارات شاکی، فردی یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد صفحه‌ای با تصاویر و مشخصات وی نموده و مطالب زشت و زننده به شاکی نسبت داده که این امر باعث از بین رفتن آبروی وی در بین آشنایان و دوستان شده بود.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه متهم از دوستان سابق شاکی بوده است، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت خانم “س.ش” شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در بازجویی به‌عمل‌آمده، متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی بود ولی با روبه‌رو شدن با مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام‌جویی و تسویه‌حساب شخصی عنوان کرد.

سرهنگ افتخاری ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهم به‌واسطه رابطه دوستانه‌ای که با شاکی داشته با دسترسی به اطلاعات اینستاگرام وی و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی‌اش اقدام به ایجاد صفحه‌ای جعلی کرده است.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: از ذخیره اطلاعات خصوصی و خانوادگی خود را بر روی سیستم‌های متصل به اینترنت خودداری کرده و با انجام تنظیم‌های امنیتی گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی مختلف نصب‌شده بر روی آن‌ها، ایمنی آن‌ها را به بیشترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتوانند وارد حریم خصوصی آن‌ها شوند.

وی به متخلفین سایبری نیز هشدار داد: انتشار اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و با عاملین آن برخوردی جدی صورت می‌گیرد.

  • منبع خبر : ایسنا منطقه خلیج‌ فارس