امام جمعه میناب با اشاره به جایگاه و حرمت ماه مبارک رمضان، گفت:مسئولان با کسانی که در ملا عام تظاهر به روزه‌خواری می کنند برخورد کنند.

به گزارش هرمیزان،حجت الاسلام و المسلمین«میرزا حسین معتمدی فر»در خطبه های نماز جمعه میناب از شب های قدر به عنوان رخدادهای مهم مذهبی نام برد و اظهار کرد: بسیاری از رخدادهای مهم مذهبی در شب قرار گرفته و براساس آیات قرآن کریم در شب اسرار فراوانی نهفته است.

وی در ادامه به تشریح عظمت شب های قدر از منظر قرآن کریم اشاره کرد و افزود: همه رموز رشد و نمو سعادت بشر در قرآن این کتاب آسمانی وجود دارد.

معتمدی فر با ذکر این مطلب که بعد از توحید و مبارزه با شرک، رسیدن به رشد مهمترین رسالت پیامبران و ائمه هدی است، عنوان کرد: درک شب قدر به این است که ما به رشد و بالندگی معنوی و قرآنی برسیم.

امام جمعه میناب در بخش دیگری از خطبه ها، علل تنهایی مولای متقیان امام علی(ع) را مورد بحث قرار داد و با بیان این که دشمنان تلاش می کردند به جامعه تلقین کنند که حکومت امام علی(ع) مقبول جامعه نبوده، گفت: هیچ حکومتی در طول تاریخ در مشروعیت، مقبولیت و محبوبیت به پای حکومت امام علی(ع) نمی رسد.

وی ضمن توصیه همگان به مطالعه خطبه شقشقیه، بیان کرد: اکنون هم دشمنان و بدخواهان نظام با بهره گیری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به دنبال اعتبارزدایی از انقلاب اسلامی هستند.

خطیب جمعه میناب افزود: مسئولان نیز وظیفه دارند برای اعتبارسازی و اعتماد سازی برای نظام با توطئه های دشمنان مقابله کنند.

معمتدی فر در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار دانشجویان و نمایندگان تشکل های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و صنفی دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی طی روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار کرد: در این دیدار برخی دانشجویان از نسبت دادن برجام به رهبری پرسش هایی مطرح کردند در حالی که رهبر معظم انقلاب برجام را مشروط به نامه ای که پیش از این خطاب به دولتمردان نوشته بود می خواستند.

وی گفت: برخی مشکلات را به ساختار نظام ربط می دهند در حالی که نظام ما را یک فقیه با ذهن مهندسی و براساس تمام اصول اسلامی طراحی کرده و در دنیا بی بدیل است.

امام جمعه میناب همچنین سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی  را روز کمک الهی نامید و ابراز کرد: در این روز خرمشهر پس از ۵۷۸ روز از اسارت دشمن با عملیات بیت المقدس آزاد شد و دنیا فهمید که جمهوری اسلامی قادر است متجاوز را شکست دهد و پیروز میدان جنگ باشد.

معتمدی فر افزود: فتح خرمشهر در کنار فتح فاو و شکستن حصر آبادان از زیبایی های هشت سال دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: در دفاع از حرم نشان دادیم که هنوز روحیه دفاع مقدس در جوانان ما وجود دارد و قادر هستیم خرمشهرها را فتح و درصورت حرکت احمقانه دشمن، تلاویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

خطیب جمعه میناب همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا فاصله خود را با مردم کم کنند.

معتمدی فر تاکید کرد: وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی با ملت انقلابی نزدیک تر شوند، نسبت به معیشت مردم و دغدغه های آنان تلاش کنند و قوانینی تصویب کنند که رفع گیر کند نه این که گره در کار مردم بیندازد.

امام جمعه میناب اضافه کرد: مردم را با اعطای وام بدهکار وام های ربوی نکنید چرا که مشکل مسکن و کار تنها با وام حل نمی شود.

وی در سخنان خود به جایگاه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و با تاکید بر حفظ حرمت این ماه، گفت: مسئولان و دستگاه های متولی با کسانی که در ملا عام تظاهر به روزه‌خواری علنی می کنند برخورد کنند.

معتمدی فر افزود: در سطح شهر میناب برخی قهوه خانه ها طی روز باز است و آشکارا حرمت شکنی می کنند.

گفتنی است؛در نماز جمعه میناب به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی از خانواده سه شهید و سه جانباز عملیات بیت المقدس تجلیل و قدردانی شد.

  • منبع خبر : شبستان