امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مردم در مقابل مشکلات اقتصادی اخیر صبر و مقاومت کنند گفت: جامعه ایمانی هرگز مأیوس نخواهد شد و با مشاهده تمامی بن‌بست‌ها، باز عنایت حضرت حق را قبول دارد و خدا را رها نمی‌کند.

به گزارش هرمیزان،آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به آثار شوم تجسس در زندگی دیگران اظهار داشت: با پرهیز از تجسس، بسیاری از مشکلات حل و فصل می‌شود، چراکه بدگمانی مقدمه تجسس است و تجسس نیز منشأ غیبت است.

وی با تاکید بر پرهیز و دوری از تجسس، تلاش برای بدست آوردن هر آنچه که گناه است را تجسس معنا کرد و افزود: دروغ، شایعه، تجسس و … جامعه را نا امن می‌کند و آن را زیر سؤال می‌برد.

امام جمعه بندرعباس گفت: تجسس یعنی جستجو در احوالات بد و ناشایست افراد و تحسس؛ یعنی تحقیق در مورد کارهای نیک افراد. از این رو جستجو و کنکاش در کارها و عیوب مردم در اسلام، حرام بوده و مورد نهی قرآن مجید است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی از یأس و نومیدی به عنوان خصیصه و ویژگی جامعه کفر نام برد و ابراز داشت: جامعه ایمانی هرگز مأیوس نخواهد شد و با مشاهده تمامی بن‌بست‌ها، باز عنایت حضرت حق را قبول دارد و خدا را رها نمی‌کند.

وی خطاب به بدخواهان نظام مقدس و میهن اسلامی گفت: مگر ملتی که با دست خالی و با امید، پوزه دشمن را به خاک مالید امروز با دست پر نا امید می‌شود؟ ملت ایران، آن روز با دست خالی، خرمشهر را فتح کرد و خدا می‌داند با انتشار خبر آزادسازی خرمشهر، در اسرائیل واشنگتن چه گذشت.

امام جمعه بندرعباس همچنین خطاب به دشمنان بیان داشت: ما ملت ایران، فرزندان رمضان و خرمشهر و همچنین تربیت‌یافتگان مکتب علی(ع)؛ شجاع‌ترین مرد بعد از پیامبر(ص) هستیم که هرگز از میدان فرار نکرد. پس ترساندن فرزندان مکتب علوی، کاری بیهوده است.

وی اظهار امیدواری کرد: مردم در مشکلات اقتصادی اخیر با صبر و استقامت و ایستادگی این مسیر را طی کنند و حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی خود بشکنند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی، ایجاد روحیه امید و بررسی منصفانه را تقوا، و قضاوت غیرمنصفانه را برخلاف تقوا دانست و افزود: اعلام وجود فاسد در دستگاه‌های اجرایی، تقواست اما بی‌تقوایی است که بگوییم دستگاه‌های اجرایی را فساد فراگرفته است.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: جامعه باید خلأ نبود یک زندانی را درخانواده‌اش جبران کند و با دستگیری از آنان، در جهت رفع مشکلاتشان گام برداریم.

وی در پایان با اشاره به فرا رسیدن لیالی قدر گفت: شب احیاء، شب رقم خوردن مقدرات بر پایه کارهای گذشته انسان‌هاست، پس باید رفتار خود را اصلاح و از دیگران طلب بخشش کنیم.

  • منبع خبر : فارس