رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با مسئولین و کارکنان شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان، بر لزوم استفاده از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه و جماعات و معتمدین محلی در جهت فسخ خصومات و اشاعه فرهنگ صلح و سازش تأکید کرد.

به گزارش هرمیزان،علی صالحی در دیداری صمیمی با مسئولین و کارکنان اداره کل شورا‌های حل اختلاف استان اظهار کرد:همان‌طور که فلسفه تشکیل شورا‌های حل اختلاف بر اساس ایجاد صلح و سازش استوار است، ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی به‌منظور دستیابی به این مهم امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: در جهت فسخ خصومات و به صلح و سازش رساندن برخی موارد اختلافی باید از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه و جماعت و معتمدین محلی استفاده کرد و لازم است رؤسای دادگستری‌های شهرستان‌ها و حوزه‌های مختلف قضایی این مسئله مهم را مدنظر داشته باشند و همکاری و نظارت کنند تا بتوانیم در اشاعه فرهنگ صلح و سازش نقش مؤثری ایفا کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه شورا‌های حل اختلاف بخشی از خانواده دادگستری است، عنوان کرد: رؤسای دادگستری حوزه‌های قضایی باید به‌صورت مستمر از شعبات شورا‌های حل اختلاف بازدید و به مشکلات این مجموعه رسیدگی کنند.

  • منبع خبر : ایسنا منطقه خلیج‌ فارس