سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: باید در انتخابات اصل شفافیت و بی طرفی از سوی فرمانداران و هیئت اجرایی رعایت شود تا از ایجاد هرگونه شائبه و حاشیه از نحوه برگزاری انتخابات در استان جلوگیری شود.

به گزارش هرمیزان،عباس میرزاد در گردهمایی ستاد انتخابات استان با فرمانداران حوزه انتخاباتی غرب هرمزگان،افزود: شفافیت و عدالت دو اصل مهم و واجب در روند برگزاری انتخابات است که باید در تمامی مراحل آن توسط فرمانداران و ستاد اجرایی رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداران باید از مسائلی که در انتخابات ایجاد شائبه می کند جلوگیری و از قرار گرفتن در مسیر موارد این چنینی اجتناب کنند‌.

میرزاد عدالت در برگزاری انتخابات را از دیگر وظایف فرمانداران دانست و عنوان کرد: نگاه فرمانداران باید به تمامی کاندیداها و داوطلبین در انتخابات مجلس شورای اسلامی به یک شکل و سیاق باشد و از دخالت سلایق شخصی و گرایش سیاسی در خصوص برخورد با کاندیداها پرهیز شود.

وی برگزاری انتخابات را از مهم ترین مراحل کار فرمانداران خواند و گفت: فرمانداران باید برای برگزاری  انتخابات با شکوه تمهیدات لازم را از همین حالا در نظر گیرند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، نظم و انضباط در اجرای انتخابات را بسیار مهم دانست و  تاکید کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری با همت فرمانداران علاوه بر نظم و انضباط با نشاط سیاسی و در کمال امانتداری و با مشارکت گسترده مردم همراه خواهد بود.

وی آموزش افراد دست اندرکار انتخابات را یکی از اصول برگزاری آن اعلام کرد و افزود: فرمانداران باید سریع تر اقدامات لازم به منظور برگزاری دوره های مورد نیاز برای برگزارکنندگان انتخابات با توجه به مسئولیت آن‌ها در شهرستان ها را انجام دهد.

  • منبع خبر : ایسنا منطقه خلیج‌ فارس