‎معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: صنایع و واحدهای تولیدی که در هفته دولت سال گذشته در میناب به بهره برداری رسیده بود رشد چشمگیری داشته اند.

‎ایرج حیدری بعداز ظهر شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که به میزبانی شهرستان میناب ترتیب یافته بود، اظهار داشت: شهرک های صنعتی میناب آینده درخشانی را برای حوزه تولید و اشتغال به ارمغان می آورد.

‎حیدری با اشاره به رشد مطلوب واحدهای تولیدی و صنایع در میناب، اظهار داشت: صنایعی که در هفته دولت سال گذشته در میناب به بهره برداری رسیده بود رشد چشمگیری داشته اند.

‎معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان همچنین در این جلسه با بیان اینکه زمینه رشد صنایع در این منطقه فراهم شود ، از ابلاغ برنامه هایی به اداره صنعت معدن و تجارت برای پویایی بیش از پیش این منطقه خبر داد.

‎وی گفت: میگو محصولی است که شهرک صنعتی تیاب را بر آن بنا نهادیم چرا که این محصول استراتژیک است در بازار کسب و کار حرفی برای گفتن دارد و این همان اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

‎محمد احمدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب نیز در این جلسه ، اظهار داشت: پتاسیل ها و زمینه های فروانی در شهرستان میناب برای توسعه وجود دارد.

‎وی افزود: میگوی پرورشی میناب به دلیل مرغوبیت بسیار بالا مشتریانی از جای جای اروپا دارد.

‎احمدی با اشاره به فعالیت ۱۱۵ مزرعه پرورش میگو در میناب ، گفت: مزارع پرورش میگو در این منطقه با مساحتی بالغ بر ۲هزار و ۷۵۰ هکتار زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم آورده است.

‎معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب ادامه داد: در سال گذشته ۱۵ هزار تن میگوی پرورشی از میناب به سایر کشور ها صادر شده که ۲۱۵ میلیارد دلار ارز آوری داشته است.

‎وی مهمترین مشکل مزارع پرورش میگو را نبود برق دانست و گفت: علاوه بر مزارع پرورش میگو نیاز عمده واحد های تولیدی و سردخانه ها در شهرک صنعتی تیاب نیز برق است.

‎لازم به ذکر است در این کارگروه با توسعه شهرک صنعتی تیاب موافقت گردید.

  • نویسنده : صالحي