کمالی زرکانی از سفر دو روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان خبرداد و گفت: وزیر ارشاد در این سفر تفاهم نامه همکاری های فرهنگی هنری به ارزش ۳۶۱۱ میلیارد ریال با استاندار هرمزگان امضا خواهد کرد.

به گزارش هرمیزان،رضا کمالی زرکانی در نشست مطبوعاتی تشریح برنامه های سفر دکتر سید عباس صالحی، به استان هرمزگان اظهار کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز شنبه پنجم مرداد با استقبال مسئولان استانی وارد فرودگاه بین المللی می شود.

وی از حضور در گلزار شهدای شهر بندرعباس و ادای احترام به مقام شامخ شهدا به عنوان نخستین برنامه سفر دکتر صالحی به استان هرمزگان یاد کرد و افزود: وزیر سپس به دیدار نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس خواهد رفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، شرکت در نشست شورای فرهنگ عمومی استان را از دیگر برنامه های این سفر برشمرد و عنوان کرد: سفر به شهرستان بندرلنگه در غرب هرمزگان و نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های پارسیان، بستک، بندرخمیر و بندرلنگه از برنامه های عصر روز نخست سفر است.

وی اضافه کرد: در این نشست همچنین احمد حبیبی نویسنده و مولف پیشکسوت غرب استان و علی رادمهر از پیشکسوتان عرصه موسیقی هرمزگان تجلیل به عمل خواهد آمد.

کمالی زرکانی، دیدار صمیمانه وزیر با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در سالن رودکی این اداره کل را آغازگر برنامه های روز دوم سفر دکتر صالحی اعلام کرد و گفت: پس از این دیدار، وزیر بندرعباس را به مقصد شهرستان رودان ترک خواهد کرد.

وی افزود: افتتاح مجتمع فرهنگی هنری رودکان، نشست با مسئولان این شهرستان، دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های رودان، میناب، سیریک، بشاگرو و جاسک و تجلیل از موسی روشی هنرمند خوشنویس رودانی ازجمله برنامه های این سفر است.

این مقام مسئول عنوان کرد: حضور وزیر در منزل استاد احمد سایبانی از مفاخر ادبی هرمزگان در شهر بندرعباس و دیدار با وی، نخستین برنامه عصر روز دوم سفردکتر صالحی است.

وی شرکت در نشست ادارات زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، امور کتابخانه ها و خبرگزاری جمهوری اسلامی، نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان، تجلیل از پریش،منصور نعیمی و حسین احمدی و برگزاری نشست خبری از دیگر برنامه های این سفر است.

  • منبع خبر : شبستان