رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: تعداد داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان با تایید دو داوطلب دیگر به ۶۷۳ نفر افزایش یافت.

علی رئوفی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: همچنین با تایید ۱۶ نفر دیگر آمار داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها در هرمزگان به هفت هزار و ۸۱۱ نفر افزایش یافت و در ۱۳۲۱ روستای استان انتخابات در روز ۲۸ خرداد برگزار می شود.
وی افزود: در سراسر هرمزگان یک هزار و  ۵۵۶ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است که هزار شعبه آن ثابت و ۵۵۶ شعبه سیار هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص تعداد شعب اخذ رای سیار مناطق صعب العبور نیز گفت: برای مناطق صعب العبور شامل رودان هشت شعبه سیار، بشاگرد ۳۵ شعبه سیار، در جاسک هفت شعبه، سیریک یک شعبه، در میناب ۱۵ شعبه سیار و در شهرستان حاجی آباد نیز ۴۰ شعبه سیار پیش بینی شده است.
رئوفی اضافه کرد: ارسال صندوق های اخذ رای به جزایر استان نظیر هنگام، لارک، تنب بزرگ و کوچک و هندورابی در روز برگزاری انتخابات از طریق شناور ارسال می شود و در صورت نامساعد بودن شرایط جوی از طریق بالگرد ارسال می شود.
وی گفت: افرادی که دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران و ۱۸ سال تمام دارند می توانند در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در ۲۸ خرداد شرکت کنند.
رییس ستاد انتخابات هرمزگان افزود: در روز برگزاری انتخابات به همراه داشتن شناسنامه و کد ملی الزامی است و ادارات ثبت احوال آماده ارائه کد ملی هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا