همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر(۲۶ژوئن) بیش از ۱۶ تن مواد مخدر غیر داروئی شامل حشیش ، شیشه و هروئین با حضور مسوولان و مدیران ارشد استانی در بندرعباس به آتش کشیده شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان روز شنبه درمراسم به آتش کشیدن این مواد گفت: این مراسم به مناسبت سالروز جهانی مبارزه باسوء مصرف و قاچاق مواد مخدر ، همزمان در دو استان هرمزگان و سیستان اجرا می شود.
سردار غلامرضا جعفری  افزود :اهمیت اقدام های پلیس و دستگاههای مقابله ای از آنجا مهم است که این میزان مواد مخدر کشف شده از چرخه توزیع و مصرف و در دسترس بودن خارج شده است.
وی ادامه داد: پلیس استان  با همکاری دستگاههای مقابله ای و  با استفاده از همه توان و ظرفیت فرماندهی انتظامی شهرستانهای تابعه، کلانتری و پاسگاهها  و پلیس های تخصصی  و ایستگاه های ایست و بازرسی  و کنترل جاده ها و پاکسازی نقاط آلوده طی ۱۵ماه گذشته موفق  به کشف بیش از ۱۲۰ تن انواع مواد مخدر شده است که رشد بیش از ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل  را نشان می دهد.

به گفته سردار جعفری از ابتدای سال جاری تا کنون نیز ۳۰  تن انواع مواد مخدر در استان توسط عوامل انتظامی کشف شده  که نسبت به مدت مشابه در سال قبل   ۴۵ درصد افزایش داشته است.
رییس پلیس استان اضافه کرد: در راستای طرح گشت های امنیت محله محور و پاکسازی و برخورد با خرده فروشان تعداد ۱۵۳۰  طرح  عملیاتی در قالب طرح پاکسازی و برخورد با خرده فروشان و کنترل جاده ها در سطح استان  اجرا شده است.

  • منبع خبر : ایرنا