عضو کمیسیون عمران مجلس از بازدید میدانی مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور از فین با هدف اتخاذ راهکار برای سرعت بخشی به فرآیند ارتقا این بخش به شهرستان خبر داد.

به گزارش هرمیزان، حسین هاشمی تختی در جمع نمازگزاران مرکز بخش فین با بیان اینکه مبحث شهرستان شدن این بخش به طور جد توسط هر سه نماینده در دست پیگیری است، اظهار داشت: در آخرین دیداری که با دکتر جلالی مدیر کل تقسیمات کشوری در وزارت کشور داشته ام، وی از مبحث جمعیت به عنوان یکی از مسائلی یاد کرده است که در سر راه ارتقا به شهرستان مطرح است کما اینکه در دفتر تقسیمات کشوری پیرامون ارتقا فین به شهرستان در حال بحث و رایزنی هستیم.

وی یادآور شد: در آخرین دیداری که با دکتر جلالی داشته ام به وی پیشنهاد بازدید میدانی از منطقه فین را داده ام تا با حضور در منطقه راهکارهای لازم را احصا و به مرحله اجرا درآورد کما اینکه از استاندار محترم که تاکنون همراه بوده اند نیز خواسته ایم که با ارتباطات خوبی که در وزارت کشور دارد، به فرآیند شهرستان شدن فین کمک کند.

هاشمی تختی با بیان اینکه ، ۶۲ سال از تاسیس بخش فین می گذرد، اضافه کرد: این منطقه از شهرستان بندرعباس دارای ظرفیت های بالایی است که امید می رود وزارت کشور این موارد را نیز در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تجربیات مشابه که علیرغم سابقه طولانی در برخوردای از تشکیلات ادارای، از نظر جمعیتی شرایط ارتقا به بخش و یا شهرستان شدن را ندارند، یادآور شد: در زمان تصدی گیری اینجانب بر معاونت سیاسی امنیتی بوشهر، تجربه ای مشابه در راه ارتقا “آبپخش” به بخش که حدود بیش از دو دهه از شهر شدن آن می گذشت را داشتیم که با تمامی ظرفیت های طبیعی و انسانی و این قدمت و پیشینه به بخش ارتقا نیافته بود که در آنجا حتی کار به تحصن تعدادی از مردم نیز کشیده شد که سرانجام با رایزنی های متعدد و اتخاذ راهکارها این امر محقق شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه، فین ظرفیت های بالایی دارد، یادآور شد: با توجه به همراهی و هماهنگی بالایی که در بین هر سه نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس و استاندار محترم وجود دارد، می توانیم به تحقق درخواست مردم مبنی بر شهرستان شدن فین کمک کنیم.
هاشمی تختی تصریح کرد: تاکنون مسیرهای مختلفی را برای توجیه ارتقا، بخش فین به شهرستان در پیش گرفته ایم، که هر بار محورهایی با تاکید بر مبحث گردشگری، پدافند غیرعامل و لجستیکی شهر بندرعباس و … نیز به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته که امیدواریم با بازدید دکتر جلالی به راهکاری جدید در این باب برسیم که بتواند آرزوی دیرین مردم منطقه را محقق سازد.
انتها/