ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۴۰۱ از امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری هُرمیزان، معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دانش آموزان پایه‌های تحصیلی دوم تا ششم ابتدائی، هشتم و نهم و یازدهم و دوازدهم می‌توانند از امروز تا ۲۲ خردادماه با مراجعه به سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com، ثبت و خرید کتاب‌های درسی را انجام دهند.
غلامرضا سالاری میری افزود: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم نیز از ششم تیرماه تا ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ است.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه قیمت کتب حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است گفت: برای پایه‌های تحصیلی ابتدایی ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هفتم تا نهم ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان، دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی ۸۸ هزار و ۷۰۰ تومان و در رشته علوم تجربی ۸۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.
مانند سنوات قبل، برای دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار کتاب‌ها به‌صورت رایگان و یا نیم بها ارسال می‌شود.
سالاری افزود: امکان ثبت‌نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش‌آموز به فرض قبولی در همان پایه تحصیلی فعلی فراهم است و پرداخت‌ها نیز به‌صورت اینترنتی است.
دانش آموزانی که از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر منتقل‌شده و یا تغییر رشته می‌دهند، می‌توانند از ۱۲ تیرماه امسال اطلاعات خود را ویرایش و اصلاح کنند.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : صدا و سیما