جشنواره فیلم کوتاه کودک "تنگروک" بیستم مهرماه بار دیگر در باغشهر فین برگزار می شود.

به گزارش هرمیزان، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ، افزود: این جشنواره به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر فین و به تهیه کنندگی گروه هنری جوان فین در مهر ماه 96 با نه فیلم و ده کارگردان نوجوان کار خود را آغاز کرد.

سعید موحدی خاطرنشان کرد: سال گذشته فیلم های (12-21) به کارگردانی سنا غلامی، فیلم (ارواح در خانه شاهزاده) برادران محمدی، (ببخشید مامان؛اشتباه کردیم) فاطمه حسین پور، (سرشب) امیرمحمد اربابخواه، (خواهر) زهرا بخشی، (مهر مادری) عالمه احمدی نژاد، (ماهی قرمز) فهیمه بخشی، (نسترن سک سک) نفیسه غلام نظری و (هفت سنگ) به کارگردانی رویا محمدی در این جشنواره حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم ها در پنج بخش مختلف بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، بهترین فیلم از نگاه نو، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر داوری شدند.

موحدی اضافه کرد: به ترتیب فیلم “سرشب” به کارگردانی امیرمحمد اربابخواه، فیلم “ارواح” در خانه شاهزاده به کارگردانی برادران محمدی، “فیلمنامه 21-12” به نویسندگی سنا غلامی، برادران محمدی با فیلم “ارواح در خانه شاهزاده” و ریحانه مراد احمدی بازیگر فیلم خواهر شایسته دریافت نخل بلورین شدند.

وی خاطرنشان کرد: از میان این فیلم‌ها فیلم “سرشب” به کارگردانی امیرمحمد اربابخواه در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی استان در بخش فیلم کوتاه رتبه اول را کسب کرد و همچنین فیلم “نسترن سُک سُک” به کارگردانی نفیسه غلام نظری تابستان امسال به دومین المپیاد فیلمسازی نوجوان کشور در اصفهان راه پیدا کرد.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه اما اینک مهر در انتظار جشنواره تنگروک است، اضافه کرد: افتتاحیه دومین جشنواره فیلم کوتاه تنگروک روز جمعه 13 مهرماه با حضور کارگردانان و خانواده هایشان برگزار و در طی مراسم افتتاحیه جدول زمانبندی اکران فیلم ها مشخص و فیلم های جشنواره به طور خصوصی برای کارگردانان اکران شد.

موحدی ادامه داد: (آقای بازرس) به گارگردانی فاطمه پیکن از روستای دشت مارم، ( انبار کهنه) فرانک ترابی پور، (به فاصله یک بند کفش) هستی جعفرپور، (تاریکی) انیس اربابخواه، (تنفس) زهرا بخشی، (دروغ) سامان لشکری، (درهای شیشه ای یک رویا) نفیسه غلام نظری، (رازهای پنهان یک زندگی)فهیمه و عطیه بخشی، (شنبه)رویا محمدی، (گلابتون) فاطمه زنجبر، (گل طلایی)محمدحسین عالی زاده، (عشق کودکانه،فاطمه سالاری برگزیده رتبه سوم المپیاد نوجوانان کشور)، (لطفا دختر خوبی باش!) یاسمن محمودی، (موسی)سنا غلامی، (مورچه خوار) انسیه خادمی، (میرآب کوچک) همایون جعفرپور،(نذر)برادران محمدی، (نغار)فاطمه حسین پور و (یاور یک چشم) به کارگردانی عالمه احمدی نژاد ۲۰ فیلمی هستند که در دومین جشنواره فیلم کوتاه تنگروک حضور دارند و و در هفته ملی کودک طبق جدول زمانبندی به مدت سه روز در باغشهر فین اکران شدند.

وی بیان کرد: ۱۸ فیلم از این گروه در مدت چهل و پنج روز و با کمترین امکانات ساخته شده و تمامی این کارگردانان از دانش آموزان 10 تا17 ساله هستند.

موحدی با بیان اینکه پس باید درود گفت و تحسین کرد فرزندانی را که اینگونه با شور و شوق راه موفقیت را در پیش گرفته اند، فرزندانی که سرمایه های اصلی این استان و این میهن اند، خاطرنشان کرد: آیین پایانی این جشنواره بیستم مهرماه در باغشهر فین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ز

  • منبع خبر : ایسنا