فرماندار رودان گفت: شهرستان رودان نسبت به جمعیت در استان یکی از موفق ترین شهرستان ها در مقابله با کرونا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری آداک، مصطفی غلامپور امروز در جلسه شورای اسلامی شهر رودان که با محوریت پیشگیری و مقابله با کرونا برگزار شد، گفت: اقدامات انجام شده در شهرستان رودان مؤثر و موفق بوده و در حال حاضر رودان از شهرستان های موفق هرمزگان نسبت به جمعیت در مقابله با ویروس کرونا می باشد و این موفقیت در گرو حمایت های استاندار محترم و ستاد استانی مبارزه با کرونا هرمزگان و همراهی، همدلی و همکاری خوب مردم است.

وی از غربالگری بیش ۹۶ درصد مردم شهرستان خبرداد و افزود: هدف این طرح این است که افرادی که سالم هستند به آنها توصیه های بهداشتی داده می شود که در منزل بمانند و اقدامات لازمه به منظور اینکه به این بیماری مبتلا نشوند.

فرماندار رودان عنوان کرد: سی تی اسکن بیمارستان امام علی(ع) رودان یکی از لازمه ها و مطالبات مردم در شهرستان می باشد و تا نیمه اول اردیبهشت راه اندازی می شود.

وی از بهبودی و ترخیص ۳۴۴ نفر از ۳۵۲ مبتلا به بیماری حاد تنفسی خبرداد و بیان کرد: تاکنون از ۱۹۲ نفر در رودان تست کرونا گرفته شده و تست ۸ نفر آنها مثبت شده است که همه آنها با بهبودی کامل ترخیص شده اند و لازم به ذکر است که ۲ نفر از این بیماران در شهرستان رودان نبوده ولی جز آمار رودان محسوب شده است.

غلامپور ضمن تشکر از نیروی های نظامی و انتظامی، بسیج، کادر بهداشت و درمان، هلال احمر و مجموعه شهرداری خاطر نشان کرد: از آغاز شیوع این بیماری در استان، ورودی های شهرستان و شهر های رودان در ۱۲ نقطه کنترل صورت می گرفت.