فرماندار رودان گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در رودان با جدیت ادامه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری هرمیزان، مصطفی غلامپور در نهمین جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان رودان که با حضور اعضای شورای تامین برگزار شد گفت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مردم تاکنون همراهی خوبی داشته‌اند و روند اجرای این طرح برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا با جدیت ادامه دارد.

شهرستان رودان در غربالگری پیشگام است

وی افزود: با اجرای این طرح از ورود و تردد خودرو‌های با پلاک غیربومی و غیرساکن، جلوگیری می شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد و تردد در شهرستان رودان طبق آمار سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای نسبت به سال گذشته ۹۶٫۶ درصد کاهش یافته است.

فرماندار رودان با بیان اینکه بحران کرونا، یک آزمایش الهی است، گفت: همه بخش‌ها امروز پای کار هستند و با روحیه جهادی و همدلی و وحدت تلاش می‌کنند تا در این دفاع همگانی موفق شویم.

اصناف تامین کننده مایحتاج ضروری مردم هرگز تعطیل نخواهد شد

غلامپور در ادامه عنوان کرد: تا پایان این طرح همچنان اصناف غیرضروری تعطیل خواهند بود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با واحد‌های متخلف برخورد جدی خواهد شد، البته اصناف تأمین کننده مایحتاج ضروری و اساسی مردم همچنان فعال هستند.

وی گفت: هیچ گونه مشکلی در تامین اقلام مورد نیاز مردم نداریم و اتحادیه‌ها با همکاری اماکن و نیروی انتظامی بر اصناف نظارت بیشتری کنند.

فرماندار رودان ورود با اشاره به ممنوعیت ورود به روستاها و شهرها بیان کرد: مبادی ورودی شهرستان و شهرها با جدیت باید کنترل شود و از ورود افراد غیرساکن و خودرو های غیربومی جلوگیری شود و مدیران ادارات تا ۲۴ ساعت آینده کارمندان و کارکنان غیربومی خود را به ستاد مبارزه با کرونا شهرستان معرفی کنند.

غلامپور از همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج، هلال احمر، بخشداران، شهرداران، اعضای ستاد مبارزه با کرونا و تمامی زحمت کشان در امر مبارزه با این ویروس مهلک تشکر و قدردانی کرد.

  • نویسنده : نگاری